W Ustce działa wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego

2021-11-05 13:45
W Ustce otwarto wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego
Autor: pixaby

Wypożyczalnia sprzętu medyczno – rehabilitacyjnego została otwarta w piątek, 5 listopada br. Ma swoją siedzibę w Usteckim Centrum Usług Społecznych, przy ul. Wiejskiej 10.

Wypożyczalnia działa codziennie w godzinach 7:30 - 15:30. Z dostępnego sprzętu mogą nieodpłatnie skorzystać mieszkańcy miasta Ustka, którzy są osobami niesamodzielnymi, tj. osobami, które ze względu na wiek, stan zdrowia lub niepełnosprawność wymagają opieki lub wsparcia w związku z niemożnością samodzielnego wykonywania, co najmniej jednej z podstawowych czynności dnia codziennego i jednocześnie są uczestnikami Projektu „Usteckie Centrum Usług Społecznych II”. Nadal można się do niego zapisać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej.

W razie braku własnego transportu, sprzęt dostarczany jest nieodpłatnie w uzgodnionym terminie, pod wskazany w umowie adres. Każdy, kto wypożyczy dany sprzęt musi się zapoznać z instrukcją obsługi i konserwacji poszczególnych urządzeń. Ponadto pracownicy Centrum Integracji Społecznej w Ustce mogą udzielić instruktażu z obsługi.

Aktualnie na stanie wypożyczalni znajdują się m.in.: łóżka z materacem piankowym, materace pneumatyczne, rowery magnetyczne, wózki inwalidzkie w tym specjalistyczny - stabilizujący, rotory nóg i rąk, balkoniki, koncentratory tlenu, inhalatory, ciśnieniomierze, kule oraz inne sprzęty pomocne w codziennym funkcjonowaniu i opiece nad osobami niesamodzielnymi.  Wypożyczalnia będzie uzupełniania o nowy sprzęt w miarę zapotrzebowania zgłaszanego przez Uczestników Projektu UCUS II.