Warsztaty wokalne z Katarzyną Groniec

2022-10-04 13:19
Kasia Groniec
Autor: materiały prasowe

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk organizują bezpłatne warsztaty wokalne, które poprowadzi piosenkarka i aktorka Katarzyna Groniec.

To znakomita okazja dla osób chcących rozwinąć swoje umiejętności wokalne. Osoby Katarzyny Groniec przedstawiać nie trzeba. Urodzona w Zabrzu artystka w wieku 16 lat, w duecie z Piotrem Hajdukiem, zdobyła główną nagrodę Festiwalu Młodych Talentów w Poznaniu. Trzy lata później zadebiutowała w roli Anki w musicalu Metro a w 1997 roku zdobyła Grand Prix i Nagrodę Dziennikarzy na Festiwalu Piosenki Aktorskiej, gdzie zaśpiewała Zdemaskowanie piosenki Mariana Hemara oraz Amsterdam Jacquesa Brela.

Występowała w spektaklu „Do grającej szafy grosik wrzuć”, następnie przyszły role w takich przedstawieniach, jak Brel, Grosik 2, Obok nas i Tyle miłości. Współpracowała z teatrem Studio Buffo, warszawskim Teatrem Ateneum, Teatrem Muzycznym Roma, wrocławskim Capitolem itd. Kariera Katarzyny Groniec jako solowej wokalistki rozpoczęła się pod koniec lat 90., kiedy poznała Grzegorza Ciechowskiego, który zaproponował jej pomoc w wyprodukowaniu debiutanckiej płyty solowej. Na swoim koncie artystka ma dziesięć albumów studyjnych, a ostatni pt. Ach! ukazał się w marcu 2018 roku.

plakat
Autor: materiały prasowe

Warsztaty prowadzone przez Katarzynę Groniec będą okazją do nabycia nowych i doskonaleniu posiadanych umiejętności wokalnych. Zajęcia odbędą się w Lądowisku Kultury w Redzikowie w dniach 14-16 października, zakończy je wspólny koncert galowy, który rozpocznie się w niedzielę o godzinie 17:00. Wystąpią uczestnicy warsztatów wraz z Katarzyną Groniec, a akompaniować im będzie Przemysław Sysojew-Osiński. Ilość miejsc na warsztaty jest ograniczona, a nabór ma charakter konkursowy. Zapisy do 6 października na: www.kultura.slupsk.pl

Listen to "warsztaty wokalne z Katarzyną Groniec" on Spreaker.