Ważne dla mieszkańców Kretomina i części Starych Bielic

2022-12-29 14:36
konfa
Autor: materiały prasowe

Od 1 stycznia Koszalin powiększy się o Kretomino i część Starych Bielic.

W związku z tym sporo zmian czeka mieszkańców tych sołectw. Z tych ważniejszych, to nie będzie potrzeby wymiany dowodów osobistych i praw jazdy, za to należy wymienić dowód rejestracyjny (dec. RM bezpłatnie). Od 1 stycznia miejscem właściwym do rejestracji urodzenia, zawarcia małżeństwa i zgonu będzie USC w Koszalinie.

Rada Miejska w Koszalinie podjęła uchwałę w sprawie zmian nazw ulic zarówno w Kretominie jak i Starych Bielicach. Mieszkańcy otrzymają pismo w tej sprawie z Urzędu, po tym powinni się zgłosić do UM, by złożyć deklarację dot podatku od nieruchomości. Podobnie jest z deklaracjami na wywóz odpadów, jeśli chodzi o wodę i ścieki, to nowi mieszkańcy będą podlegać pod dotychczasowych dostawców usługi, z tym, że kwota za wodę i ścieki będzie płacona po stawkach obowiązujących w Koszalinie, a miasto wyrówna różnice.

Nowi mieszkańcy będą mogli korzystać z programów realizowanych przez Centrum Usług Społecznych m.in. „Leku dla seniora”, „Koszalińskiego becikowego”, dodatku mieszkaniowego itp. By skorzystać z dodatkowych ulg i benefitów warto też złożyć wniosek o wydanie Koszalińskiej Karty Mieszkańca.

Do skrzynek mieszkańców Kretomina i Starych Bielic trafiły lub w najbliższych dniach trafią specjalne informatory, w których można znaleźć wszelkie niezbędne informacje na temat wprowadzanych zmian, łącznie z numerami telefonów. Informator można też znaleźć na stronie koszalińskiego ratusza. Więcej także w naszym materiale:

Listen to "sekretarz miasta Tomasz Czuczak" on Spreaker.