Wielkopostne Czuwanie Młodych w sobotę w Kołobrzegu

2023-03-20 15:05
Wielkopostne Czuwania Młodych w diecezji koszalińsko - kołobrzeskiej
Autor: fot. Katarzyna Matejek/ "Gość Niedzielny" Wielkopostne Czuwania Młodych w diecezji koszalińsko - kołobrzeskiej

Dobiega końca kolejna edycja Wielkopostnych Czuwań Młodych, organizowanych w diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej. Przed nami ostatnie spotkanie. Jak są odbierane przez młodzież?

Dobiega końca kolejna edycja Wielkopostnych Czuwań Młodych, organizowanych w diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej. Do tej pory spotkania te odbyły się w sześciu miastach diecezji: Szczecinku, Słupsku, Miastku, Pile, Połczynie - Zdroju i w Koszalinie. Ostatnie czuwanie odbędzie się w najbliższą sobotę (25 marca) o godz. 20.00 w kołobrzeskiej bazylice.

"Odzew na te czuwania jest podobny, jak w poprzednich latach. Kościoły się wypełniły młodymi ludźmi, którzy chcieli się spotkać, doświadczyć wspólnoty, ale też wprowadzenia w Wielki Post i przygotowania się do Świąt Wielkanocnych"- podsumowuje ks. Krzysztof Szumilas, diecezjalny duszpasterz młodzieży. "W tym roku nam towarzyszyły dwa znaki: krzyż, który jest symbolem Wielkiego Postu, cierpienia, ale też miłości Jezusa, a drugi to Maryja, która w naszej diecezji wędruje po parafiach w Cudownej Piecie Skrzatuskiej"- wyjaśnia ks. Szumilas.

Z młodymi podczas czuwań spotykają się biskupi diecezji koszalińsko- kołobrzeskiej, którzy przewodniczą modlitwie. Koszalińskie spotkanie z młodymi odbyło się w minioną sobotę. Tym razem nie było to wieczorne czuwanie, tylko Msza św. w koszalińskiej katedrze, podczas której młodzi mogli podziękować bpowi Edwardowi Dajczakowi, inicjatorowi tych czuwań młodych, za piętnastoletnią posługę w diecezji koszalińsko - kołobrzeskiej, jako ordynariusz. Relacja z tego wydarzenia na naszej stronie [TUTAJ]

A jak młodzież ocenia te czuwania młodych? O tym w materiale audio poniżej.

Listen to "Wielkopostne Czuwania Młodych" on Spreaker.