Wyniki Budżetu Obywatelskiego w Szczecinku

2022-10-12 14:39
Szczecinek
Autor: brak danych

Ponad 10 tysięcy głosów oddano w Szczecinku na projekty Budżetu Obywatelskiego 2023. Do rozdysponowania w piątej edycji jest 800 tys. zł.

Do wyboru było 12 projektów, najwięcej, bo prawie 1,5 tysiąca głosów otrzymał projekt pod nazwą Art Piknik Festiwal, który zawiera w sobie m.in. stworzenie kolejnych szczecineckich murali oraz zorganizowanie szeregu koncertów, spektakli teatrów ulicznych oraz wystaw sztuki w ramach X jubileuszowej edycji tego festiwalu.

Na miejscu drugim znalazł się projekt “Zielony zakątek”, to miejsce edukacji przyjazne naturze w przestrzeni miejskiej. W ramach tego projektu przy Zespole Szkół Społecznych STO, miałaby powstać przestrzeń, w której dzieci oraz młodzież szczecineckich szkół i przedszkoli, mieszkańcy Szczecinka i turyści będą mogli prowadzić badania i obserwacje przyrodnicze naturalnego ekosystemu, jaki powstaje w przestrzeni miejskiej. Na projekt zagłosowało ponad 1 300 mieszkańców.

Kolejny projekt zdobył ponad 1100 głosów, jego celem jest uatrakcyjnienie Szczecinka montażem przed Ratuszem i jego instytucjami 10 groteskowych rzeźb-scen z udziałem symboli z godła miasta – Gryfa i Jesiotra. Czwarty wybrany do realizacji projekt STOP HOP zakłada regulację 170 studzienek/włazów kanałowych na 19 ulicach Szczecinka, co przyczyni się do poprawy komfortu i bezpieczeństwa jazdy.

Listen to "Maciej Makselon, zastępca burmistrza Szczecinka" on Spreaker.