Wystawa Muzeum w Koszalinie „Muzealnym Wydarzeniem Roku 2021”

2022-10-19 17:43
gala
Autor: materiały prasowe

Poznaliśmy laureatów dwunastej edycji konkursu „Zachodniopomorskie Wydarzenie Muzealne Roku”. To najważniejsze dla zachodniopomorskich muzealników wydarzenie organizowane jest przez Zachodniopomorski Oddział Stowarzyszenia Muzealników Polskich we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego.

W tegorocznej edycji konkursu przyznano dwie nagrody w jednej kategorii: działalność wystawiennicza. Nagroda dla „Misterium światła. Sztuka średniowieczna na Pomorzu Zachodnim”, autorstwa Ingi Krasnodębskiej z Muzeum Narodowego w Szczecinie, została przyznana za wybitne wyeksponowanie kolekcji zbiorów sztuki dawnej w nowej, efektownej aranżacji.

Wystawa „Osiecki genius loci”, autorstwa Krystyny Rypniewskiej, prof. Eilo Hildebranda, dr hab. Ewy Miśkiewicz-Żebrowskiej i Ryszarda Ziarkiewicza, nagrodę otrzymała za wielowymiarowe ujęcie tematu i wskazanie na ciągłość historyczną miejsca, w którym artyści z Polski i Niemiec od dziesięcioleci znajdują przystań dla eksplorowania nowych obszarów sztuki. Zaprezentowano ją w Muzeum w Koszalinie.

wystawa
Autor: materiały prasowe

Wyróżnienie otrzymała „Wyspa pamięci – stamtąd – tutaj”, autorstwa dr Ewy Grochowskiej i Karoliny Gołębiowskiej z Muzeum Regionalnego im. A. Kaubego w Wolinie za pomysłową aranżację efektów projektu „Wolin – wyspa pamięci” eksplorującego historie prywatne.

Wysokość przyznanych nagród, których fundatorem jest Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, to łącznie 6 tys. zł.