[WYWIAD] "W rytmie życia" z Aleksandrem Ostaszem, dyrektorem Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu

2022-04-08 16:08
Aleksander Ostasz
Autor: www.muzeum.kolobrzeg.pl Aleksander Ostasz, dyrektor Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu

Historyk, muzealnik i archeolog podwodny

Historyk, muzealnik i archeolog podwodny. Wielokrotnie brał udział i organizował wyprawy nurkowe na bałtyckie wraki statków, m.in. "Goya", "General von Steuben", "Memel", "Schleswig-Holstein" . Jest także autorem licznych wystaw i wydarzeń związanych z nurkowaniem, marynistyką i historią Pomorza Zachodniego.

Aleksander Ostasz, dyrektor Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu 7 kwietnia był gościem w programie „W rytmie życia”.

W ubiegłym roku zorganizował ekspozycję „Zabytki toru wodnego Szczecin-Świnoujście". Wystawa prezentowana była już w Warszawie, Szczecinie, Kołobrzegu i Elblągu. Teraz można ją obejrzeć we Wrocławiu. To on kierował tymi pracami archeologicznymi. Jakie najciekawsze eksponaty można na niej zobaczyć? Co było najtrudniejsze podczas tych prac archeologicznych?

Pod koniec marca otrzymał Żeglarską Nagrodę Specjalną im. Aleksandra Doby. Jakie znaczenie ma dla niego to wyróżnienie? Odpowiedzi na te i inne pytanie w tym wywiadzie.

Alicja Górska, zapraszam na to spotkanie.

Listen to ""W rytmie życia" z Aleksandrem Ostaszem cz.1" on Spreaker. Listen to ""W rytmie życia" z Aleksandrem Ostaszem cz.2" on Spreaker. Listen to ""W rytmie życia" z Aleksandrem Ostaszem cz.3" on Spreaker. Listen to ""W rytmie życia" z Aleksandrem Ostaszem cz.4" on Spreaker. Listen to ""W rytmie życia" z Aleksandrem Ostaszem cz.5" on Spreaker.

POLECAMY TAKŻE INNE WYWIADY Z CYKLU "W RYTMIE ŻYCIA":

"W rytmie życia" z Krystyną Czajką- Opanowicz

"W rytmie życia" z Joanną Jabłońską, pedagogiem, akelą sławskiej gromady wilczków