[WYWIAD] "W rytmie życia" z ks. Tomaszem Zabielskim i ks. Pawłem Haraburdą

2022-04-29 11:54
ks. Paweł Haraburda i ks. Tomasz Zabielski
Autor: archiwum prywatne

Od lat uprawiają wyczynową wspinaczkę wysokogórską. Razem wspinali się w Tatrach, Dolomitach czy na Kaukazie.

Ks. Tomasz Zabielski pracuje w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Kołobrzegu. Wcześniej posługiwał na parafiach w Białogardzie i Miastku. Był m.in. katechetą i opiekował się ministrantami. Ks. Paweł Haraburda od kilku lat zarządza Domem Pielgrzyma w Skrzatuszu. Jest także wikariuszem w tej parafii. Wcześniej był duszpasterzem akademickim w Pile. Jak się zaczęła ich przygoda ze wspinaczką wysokogórską? Czego uczą góry? Co było dla nich największym wyzwaniem w czasie tych wypraw? Czy ta pasja pomaga w realizowaniu ich powołania?

Odpowiedzi na te i inne pytania w tej rozmowie. Ks. Tomasz Zabielski i ks. Paweł Haraburda, byli gośćmi w programie „W rytmie życia” w Radiu Plus Koszalin. Zachęcamy do wysłuchania tej rozmowy.

Listen to ""W rytmie życia" z ks. Tomaszem Zabielskim i ks. Pawłem Haraburdą cz.1" on Spreaker. Listen to ""W rytmie życia" z ks. Tomaszem Zabielskim i ks. Pawłem Haraburdą cz.2" on Spreaker. Listen to ""W rytmie życia" z ks. Tomaszem Zabielskim i ks. Pawłem Haraburdą cz.3" on Spreaker. Listen to ""W rytmie życia" z ks. Tomaszem Zabielskim i ks. Pawłem Haraburdą cz.4" on Spreaker. Listen to ""W rytmie życia" z ks. Tomaszem Zabielskim i ks. Pawłem Haraburdą cz.5" on Spreaker.

POLECAMY TAKŻE INNE WYWIADY Z CYKLU "W RYTMIE ŻYCIA":

"W rytmie życia" z bpem Zbigniewem Zielińskim

"W rytmie życia" z Aleksandrem Ostaszem, dyrektorem Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu

"W rytmie życia" z Krystyną Czajką - Opanowicz, przewodniczącą szczecineckiego oddziału „Civitas Christiana”

"W rytmie życia" z Joanną Jabłońską, pedagogiem, akelą sławskiej gromady wilczków