[WYWIAD] "W rytmie życia" z prof. Robertem Suszyńskim

2022-10-07 14:15
prof. Robert Suszyński
Autor: Alicja Górska prof. Robert Suszyński

Nauczyciel akademicki, który w swojej pracy łączy elektronikę, informatykę i astronomię. Jest także kierownikiem Obserwatorium Astronomicznego w Koszalinie.

Nauczyciel akademicki, który w swojej pracy łączy elektronikę, informatykę i astronomię. Od sześciu lat jest kierownikiem Obserwatorium Astronomicznego w Koszalinie. Do tego podróżnik.

Prof. Robert Suszyński, wykładowca na Wydziale Elektroniki i Informatyki Politechniki Koszalińskiej był 6 października gościem w programie „W rytmie życia”.

Studia magisterskie z elektroniki ukończył na Politechnice Gdańskiej, a doktorat na Politechnice Wrocławskiej i habilitację na Politechnice Śląskiej. Dlaczego wybrał taki zawód?

Pierwszy teleskop otrzymał od swojej żony i właściwie to uruchomiło całą lawinę zdarzeń- praca w Obserwatorium Astronomicznym w Koszalinie oraz liczne podróże tematyczne. Co go w astronomii najbardziej fascynuje?

Podróżuje wraz z rodziną w różne miejsca na świecie, by odwiedzać inne obserwatoria, centra nauki i też obserwować niebo. Które wyprawy są dla niego najważniejsze?

Odpowiedzi na te i inne pytania w tej rozmowie. Alicja Górska, zapraszam!

Listen to ""W rytmie życia" z Robertem Suszyńskim cz.1" on Spreaker. Listen to ""W rytmie życia" z Robertem Suszyńskim cz.2" on Spreaker. Listen to ""W rytmie życia" z Robertem Suszyńskim cz.3" on Spreaker. Listen to ""W rytmie życia" z Robertem Suszyńskim cz.4" on Spreaker. Listen to ""W rytmie życia" z Robertem Suszyńskim cz.5" on Spreaker.

Zachęcamy do wysłuchania innych wywiadów z cyklu "W rytmie życia:

"W rytmie życia" z Dariuszem Płaczkiewiczem