Wywiad z ks. Krzysztofem Wonsem, dyrektorem Centrum Formacji Duchowej w Krakowie dziś po godz. 17.00

2022-03-11 12:06 Alicja Górska
ks. Krzysztof Wons, dyrektor Centrum Formacji Duchowej w Krakowie
Autor: Alicja Górska

Znany w Polsce rekolekcjonista, kierownik duchowy, autor wielu publikacji, dotyczących głównie lectio divina.

Ks. Krzysztof Wons, salwatorianin, dyrektor Centrum Formacji Duchowej w Krakowie, znany w Polsce rekolekcjonista głosił w miniony weekend rekolekcje w Skrzatuszu. Tym razem były to rekolekcje z Abrahamem, zatytułowane „Bóg obietnicy”. Są to rekolekcje przeżywane w Wielkim Poście w milczeniu. Czy współczesnemu człowiekowi cisza jest jeszcze bardziej potrzebna?

Dwa lata temu, jak w Polsce i na świecie wybuchła epidemia, ks. Wons wygłosił „Rekolekcje w godzinie próby” i były to rekolekcje dostępne przez internet. Epidemia trwa nadal, a na Ukrainie wybuchła wojna i mamy już w kraju ponad milion uchodźców. Czy te doświadczenia to dla nas czas próby, zdawania egzaminów z wierności Ewangelii?

Kościół, nie tylko w Polsce, przeżywa poważny kryzys. Za nami dzień pokuty i modlitw za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich. Zaniedbania w tej sferze to tylko jedna z kilku poważnych przyczyn utraty przez Kościół wiarygodności. Czy ten kryzys jest szansą na oczyszczenie Kościoła?

Odpowiedzi na te i inne pytania w rozmowie z ks. Krzysztofem Wonsem dziś w magazynie reporterów "W rytmie życia" po godz. 17.00. Zapraszamy!

Krzysztof Wons SDS urodził się w 1959 r. Studiował teologię duchowości na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie, gdzie uzyskał doktorat. Obecnie jest dyrektorem Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie, wykładowcą, rekolekcjonistą, kierownikiem duchowym i redaktorem naczelnym "Zeszytów Formacji Duchowej".