XIV Darłowska Laponia Świętego Mikołaja

2022-11-23 14:08
święty mikołaj
Autor: pixabay.com

Po pandemicznej przerwie do Darłowa powraca Laponia Świętego Mikołaja w pierwotnej formule. Już 4 grudnia Darłowskie Centrum Wolontariatu i Przyjaciele zorganizują przedświąteczne spotkanie dla mieszkańców.

Pierwsza edycja tego wydarzenia odbyła się w 2009 roku, a organizatorem od początku jest Darłowskie Centrum Wolontariatu, któremu wsparcia udzielają organizacje pozarządowe, placówki oświatowe, lokalne firmy i instytucje. To wspólne spotkanie na placu T. Kościuszki w Darłowie. Będą stoiska z ozdobami świątecznymi, a także megapaki losowane ze wszystkich cegiełek, które zostaną zakupione podczas imprezy. Na placu powstanie strefa mikołajkowa i gastronomiczna. Uroczyście zapalone ostaną lampki na choince, będzie także zagroda z kumplami renifera Rudolfa oraz wiele innych atrakcji.

– Zachęcamy wszystkie chętne osoby, które mają ochotę wesprzeć organizację tego wydarzenia w postaci przekazania fantów na loterię Latających Reniferów, słodyczy, bonów, voucherów itp. o kontakt lub odwiedzenie DCW w godzinach otwarcia. Pamiętajmy jednocześnie, że w zabawie bierzemy udział wszyscy i Ci mali i duzi. Przekazane rzeczy powinny być nowe - mówi Joanna Witkowska – Prezeska Darłowskiego Centrum Wolontariatu.

Kontakt z Darłowskim Centrum Wolontariatu telefonicznie: 781 830 005, godz. otwarcia: 15:00 – 19:00 lub osobiście ul Bogusława X 28. A XIV Darłowska Laponia Świętego Mikołaja już 4 grudnia w godz. 12.30 -16.00 na Placu T. Kościuszki w Darłowie.

Listen to "Joanna Witkowska – Prezeska Darłowskiego Centrum Wolontariatu" on Spreaker.