Zapowiada się kolejny musicalowy hit w Teatrze Adria

2023-09-22 21:38
Kelnerka - nowy musicla w koszalińskim teatrze Adria
Autor: materiały prasowe "Kelnerka" - nowy musical w koszalińskim Teatrze Muzycznym Adria

Najpierw na Broadwayu, później na londyńskim West Endzie, a teraz w Koszalinie- „Kelnerka” to kolejny musicalowy hit, który przygotował Teatr Muzyczny Adria w Koszalinie. Premiera tytułu już jutro. Artyści mówią, że będzie to sztuka inna, niż do tej pory mogliśmy oglądać na deskach Adrii. Bardziej kameralna i intymna, z mniejszą ilością tańca, ale jak zawsze z pięknymi utworami muzycznymi.

-„Kelnerka” jest pierwszym musicalem w naszym teatrze, w którym jest najmniej tańca. Tutaj skupiamy się głównie na historii, części aktorskiej i muzyce, która bardzo dużo wnosi. Kręcimy się w obrębie muzyki pop, w musicalu są szybkie piosenki oraz piękne, nastrojowe ballady. Myślę, że też  teksty piosenek będą wpadały w ucho i będą do zapamiętania

-mówi Magdalena Łoś-Wojcieszek,  dyrektor Teatru Muzycznego Adria oraz aktorka, która w musicalu „Kelnerka” gra tytułową rolę Jenny, młodej kobiety, która pracuje w barze, specjalizującym się w tartach, w małym miasteczku przy drodze nr 27, gdzieś na amerykańskiej prowincji. Magdalenie w musicalu partneruje w roli jej męża Rafał Szatan. W rolach koleżanek Jenny z pracy wystąpi Katarzyna Lenarcik-Stenzel oraz Julia Szkudlarek.

Jenna od kilku lat tkwi w toksycznym małżeństwie z aroganckim i agresywnym Earlem, który zupełnie jej nie szanuje, a wręcz stosuje wobec niej przemoc ekonomiczną i fizyczną. Mimo to spodziewają się dziecka. Dziewczyna jest jednak załamana tą sytuacją, ponieważ doskonale wie, że urodzenie dziecka sprawi, że już na zawsze będzie skazana na toksycznego partnera. Pełna obaw postanawia jednak zmienić swoje życie - chce wziąć udział w konkursie na najlepszą tartę, a za wygrane pieniądze zacząć nowe życie i tym samym wyprowadzić się od Earla. W jej życiu pojawia się wówczas młody, przystojny lekarz - doktor Jim Pomatter, w tej roli zobaczymy Filipa Cembalę.

„Kelnerka"  to musical o zmianach, marzeniach i różnych odcieniach miłości oraz opowieść o kobietach, które walczą o swoje szczęście. To historia wypełniona dobrym humorem ale i momentami wielkiego wzruszenia.

Musical „Kelnerka" wystawiany był m.in. premierowo w 2016 roku na Broadwayu i od 2019 roku na londyńskim West Endzie. Teraz zagości na koszalińskiej scenie. Premiera już jutro, ale spektakl będzie można zobaczyć oczywiście jeszcze w innych terminach, co można sprawdzić na stronie teatru.

23 września Teatr Muzyczny Adria w Koszalinie, premierą „Kelnerki” będzie świętował swoje 3 urodziny.

Listen to ""Kelnerka"- nowy musical w Adrii" on Spreaker.