[ZAPOWIEDŹ] Gwiazdy w kołobrzeskim RCK

2021-11-02 20:19
Krystyna Janda
Autor: materiały prasowe Krystyna Janda 28 listopada wystąpi w Kołobrzegu.

W listopadzie na scenie Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu pojawi się wspaniały polski muzyk -Krzesimir Dębski. Będzie dyrygował warszawskiej orkiestrze Impressione w koncercie "Tribute to Komeda". Wisienką na torcie będzie Krystyna Janda i Janusz Bogacki w uznanym spektaklu „Zapiski z wygnania” w reżyserii Magdy Umer.

Koncert "Tribute to Komeda" będzie to muzyczny hołd złożony Krzysztofowi Komedzie, znakomitemu polskiemu kompozytorowi i muzykowi, przedwcześnie zmarłemu w 1969 roku, twórcy m. in. muzyki do filmów w reżyserii Romana Polańskiego „Nóż w wodzie” czy „Dziecko Rosemary”. Na koncercie usłyszymy muzykę filmową autorstwa K. Komedy w nowych aranżacjach, m. in. Krzesimira Dębskiego, który będzie również dyrygentem Warsaw Impressione Orchestra, a także utwory do filmów, skomponowane przez innych polskich kompozytorów, przyjaciół Krzysztofa Komedy. Oprawę wokalną koncertu zapewnią: Milena Lange-sopran i Damian Wilma-baryton. Koncert poprowadzi znana aktorka Laura Łącz. Koncert odbędzie się w sobotę, 6 listopada o godz. 19.00 w sali widowiskowej RCK-u. Bilety wciąż są do nabycia w kasie instytucji.

Krzesimir Dębski
Autor: materiały prasowe Krzesimir Dębski 6 listopada wystąpi w Kołobrzegu.

28 listopadowa szykuje się uczta dla prawdziwych wielbicieli teatru. Na kołobrzeskiej scenie wystąpi królowa polskiego teatru Krystyna Janda. Aktorka wraz z Januszem Bogackim i jego zespołem zaprezentuje jeden z najwybitniejszych ostatniej dekady, nagrodzony m. in. w plebiscycie O!Lśnienia 2018, spektakl "Zapiski z wygnania" w reżyserii Magdy Umer.

Spektakl opowiada historię Żydów, którzy zostali zmuszeni do emigracji w 1968 roku.

Krystyna Janda za rolę w spektaklu została wyróżniona: indywidualną nagrodą aktorską w 24. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, nagrodą główną na XVII Festiwalu Prapremier Nie/Podległa 2018, tytułem najlepszej aktorki na XXIV Międzynarodowym Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych w Łodzi, nagrodą główną oraz nagrodą publiczności na 14. Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@Port w Gdyni oraz Grand Prix 59. Kaliskich Spotkań Teatralnych. Spektakl zostanie wystawiony w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta 28 listopada, w niedzielę, o godz. 18.00. Bilety do nabycia w kasie RCK oraz na stronie www.kupbilecik.pl

Oprócz tego w RCK funkcjonuje cały czas DKF Sztorm, seanse filmowe odbywają się w każdą środę o godz. 19.00. Propozycją dla najmłodszej publiczności są weekendowe Poranki Młodego Widza. Repertuar dostępny jest na stornie rck.kolobrzeg.eu

Listen to "Andrzej Kisiel o listopadowych wydarzeniach w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu" on Spreaker.