Zbierają czapki i szaliki dla bezdomnych

2021-10-29 15:40
CZAPKA
Autor: pixabay Czapka jest zimą niezbędna, ponieważ jej brak powoduje wychłodzenie organizmu i ma to negatywny wpływ na zdrowie człowieka..

W Koszalinie w parafii pw. św. Wojciecha trwa zbiórka czapek, szalików i rękawiczek zimowych dla osób bezdomnych i potrzebujących. Dary można przynosić do 7 listopada i zostawiać je w specjalnym koszu, który stoi w przedsionku kaplicy.

Po udanej zbiórce koców, Caritas parafii pw. Św Wojciecha w Koszalinie oraz Rycerze Kolumba postanowili zgromadzić dla ubogich ciepłe nakrycia głowy i inne akcesoria przydatne zimą. Przekazać dla potrzebujących można odzież nową, a także używaną, o ile jest czysta i w dobrym stanie.

Kosze na podarowaną odzież znajdują się w budynku parafialnym kościoła św. Wojciecha, w przedsionku kaplicy. Kościół otwarty jest od 7.30 do 20.00, w soboty do 18.30. Zbiórka trwa do 7 listopada.

Przekazane ubrania wydawane będą osobom potrzebującym w punkcie Caritas parafii pw. św. Wojciecha w Koszalinie przy ul. Zwycięstwa 248 w każdy wtorek od 16.30 do 17.30.

Listen to "Bartosz Ilecki o zbiórce czapek i szalików dla bezdomnych" on Spreaker.