Zbiórka elektrośmieci na rzecz działań misyjnych

2023-10-03 16:54
Elektrośmieci
Autor: pixabay.com/INESby

W parafiach diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej trwa zbiórka charytatywna elektrośmieci. Można oddać zużyty lub już niepotrzebny sprzęt RTV, AGD, wielko- i małogabarytowy. Celem akcji jest wsparcie działalności misyjnej.

Zebrany dochód zostanie przekazany na potrzeby jednej z diecezji w Boliwii, w której jeszcze do niedawna pracował ksiądz z naszej diecezji- Jacek Dziadosz, obecnie diecezjalny dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych.

-Chcemy wesprzeć tą zbiórką diecezję Oruro. Firma, z która nawiązaliśmy współpracę odzyska z zebranych sprzętów elektronicznych podzespoły, a pozyskane dzięki temu środki chcemy przeznaczyć na zakup ryżu i mleka, ponieważ często takie właśnie podstawowe rzeczy, jak prosty posiłek potrzebny jest w czasie katechezy dzieci. Druga część funduszy będzie spożytkowana na zakup pomocy naukowych: książek, katechizmów i wyposażenia salki katechetycznej

-mówi ks. Jacek.

W Koszalinie zbiórkę prowadzą m. in. Franciszkanie, parafia katedralna i parafia Św. Kazimierza. W akcję włączyły się także parafie ze Szczecinka i Piły oraz mniejszych miejscowości.

Akcja potrwa do połowy października. W sprawie czasu i miejsca zbiórki najlepiej skontaktować się ze swoją lub inną daną parafią.

Listen to "ks. Jacek Dziadosz, diecezjalny dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych" on Spreaker.