„Zielona Ustka” tylko do końca listopada [ROZMOWA]

2021-11-24 14:41
Trwa duga edycja programu miejskiego Zielona Ustka
Autor: Materiały prasowe Trwa duga edycja programu miejskiego "Zielona Ustka"

Trwa nabór wniosków do drugiej edycji programu, który w efekcie ma upiększyć zieleń w Ustce. W poprzedniej edycji oznaczono wszystkie pomniki przyrody w kurorcie oraz stworzono magiczny ogród w jednej z usteckich szkół podstawowych.

Tylko do 30 listopada br można składać projekty do programu „Zielona Ustka”. Program działa podobnie, jak Budżet Obywatelski z tym, że nie można głosować na zaproponowane przez ustczan pomysły na upiększenie miasta. Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje pomysły w zakresie miejskiej zieleni do końca miesiąca. Budżet programu to 200 tys. złotych.

Można zgłaszać pomysły z zakresu m.in.: tworzenia lub odnawiania rabat, skwerów, łąk kwietnych, parków, budowy zielonych przystanków, ścian zieleni czy wzmocnień odporności zieleni wysokiej do zmian klimatu na terenie miasta. Możliwe jest także wsparcie działań edukacyjno – informacyjnych związanych z problematyką miejskiej zieleni. Formularz zgłoszeniowy lub rejestracja elektroniczna: www.zielonaustka.budzet-obywatelski.org.

Listen to "Eliza Mordal UM w Ustce" on Spreaker.