Zmieni się organizacja ruchu w centrum Kołobrzegu

2024-05-21 13:12
Od 6 czerwca zmiana organizacji ruchu w centrum Kołobrzegu
Autor: pexels Od 6 czerwca zmiana organizacji ruchu w centrum Kołobrzegu

W skrócie chodzi o stopniowe ograniczenia wjazdu aut w okolice ratusza i katedry. Wjechać będą mogli jednak mieszkańcy znajdujących się tam nieruchomości i przedsiębiorcy, prowadzący tam biznesy.

Co się zmieni?

Ograniczony zostanie ruch na odcinkach ulic Armii Krajowej i Ratuszowej od ul. Katedralnej do Placu Ratuszowego. Będą mogły tam wjeżdżać taksówki, osoby posiadające kartę osoby niepełnosprawnej oraz służby miejskie. Ul. Armii Krajowej na odcinku od ul. Łopuskiego do Katedralnej będzie drogą dwukierunkową. Na wyłączonym odcinku oraz na ul. Giełdowej od placu Ratuszowego do Budowlanej oraz na ul. Narutowicza od ul. Mariackiej będzie wprowadzona strefa zamieszkania. Na ul. Katedralnej od Armii Krajowej do Rzecznej oraz na ul. Narutowicza od ul. Rzecznej będzie obowiązywać strefa płatnego parkowania. Na ul. Mariackiej od Narutowicza do Katedralnej zmieni się sposób parkowania. Ulicą Narutowicza od ul. Rzecznej dojedziemy tylko do wjazdu do wspólnoty mieszkaniowej – przejazd przez ul. Mariacką.

Zmiana organizacji ruchu w ścisłym centrum Kołobrzegu wprowadzona zostanie 5 czerwca.

Listen to "Prezydent Kołobrzegu, Anna Mieczkowska, społeczna manager śródmieścia, Klaudia Rubanowicz, oraz Karol Królikowski, naczelnik Wydziału Gospod" on Spreaker.