Znamy założenia budżetu Kołobrzegu na przyszły rok

2021-11-12 12:39
Gotowy jest projekt budżetu Kołobrzegu na 2022 rok
Autor: pixaby

58 mln złotych chce w przyszłym roku przeznaczyć Kołobrzeg na inwestycje. Spora ich część to inwestycje drogowe.

Znamy założenia przyszłorocznego budżetu miasta, które przedstawiły prezydent Kołobrzegu, Anna Mieczkowska. Poza drogami inwestycje obejmą m. in. trzeci etap budowy promenady nadmorskiej, rozbudowę miejskiego żłobka „Krasnal” czy rozpoczęcie budowy mieszkań na wynajem na osiedlu Witkowice.

- Przygotowanie projektu budżetu na przyszły rok w czasach pandemii, rosnących cen usług i towarów, podejmowanych przez rząd niezrozumiałych decyzji finansowych i rosnącej inflacji jest procesem bardzo trudnym. Spotkałam się ze wszystkimi klubami radnych oraz z mieszkańcami miasta, aby poznać ich najważniejsze potrzeby. Doszłam do wniosku, że w dalszym ciągu będziemy stawiać na inwestycje w infrastrukturę Kołobrzegu – mówiła podczas konferencji prasowej prezydent miasta, Anna Mieczkowska.

Dochody miasta zaplanowane zostały na 290 mln złotych, a wydatki na 315 mln zł. Planowany deficyt to 25 mln zł.

Projekt budżetu Kołobrzegu na przyszły rok został już przedstawiony radnym. Trafił Też do Regionalnej Izby Obrachunkowej. Teraz dokumentem zajmą się radni na poszczególnych komisjach, a sesja budżetowa Rady Miejskiej zaplanowana jest na 1 grudnia br.

Listen to "Prezydent Kołobrzegu o przyszłorocznym budżecie miasta" on Spreaker.