Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi

2022-03-23 6:30
Akt zawierzenia Rosji i Ukrainy
Autor: Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej Akt zawierzenia Rosji i Ukrainy

W piątek, 25 marca o 16.30 w katedrze na Wawelu, w łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem, abp Marek Jędraszewski dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.

W związku z trwającą agresją zbrojną Rosji w Ukrainie, dnia 25 marca br., w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Jednocześnie Papież prosi, aby pasterze i wierni na całym świecie trwali w tym samym czasie zjednoczeni na modlitwie, pod przewodnictwem Biskupa Rzymu. Zwracam się z apelem do wszystkich księży biskupów, kapłanów, osób życia konsekrowanego i wszystkich wiernych, aby 25 marca we wszystkich katedrach i kościołach w Polsce o godz. 17:00, w jedności z Następcą Świętego Piotra, wznieść modlitwy do Boga, odmawiając Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi – napisał w Apelu przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w związku z prośbą Ojca Świętego Franciszka. Arcybiskup poprosił również, by tego dnia odprawić Eucharystię w intencji pokoju w Ukrainie oraz nawrócenia Rosji.

Jak dodaje metropolita krakowski abp. Marek Jędraszewski, to swoiste dopełnienie prośby wyrażonej przez Matkę Boża w Fatimie w 1917 roku, aby oddać Rosję Niepokalanemu Najświętszej Maryi Panny. -  W przypadku Archidiecezji Krakowskiej naturalnym miejscem takiego zwierzenia będzie katedra na Wawelu, gdzie 25 marca w uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny polecimy Bogu za przyczyną Niepokalanego Serca Maryi Rosję, Ukrainę i  te wszystkie wielkie sprawy pokoju. które są tak ważne i dla obydwu narodów ale także dla całej Europy i świata- mówi hierarcha.