Finał akcji „Podzielmy się ciepłem już za nami”. Znamy laureatów!

2021-12-21 14:34
Finał akcji „Podzielmy się ciepłem już za nami”. Znamy laureatów.
Autor: Ula Bienia

Trzydzieści jeden pozarządowych organizacji otrzymało pieniądze w ramach 15. edycji akcji „Podzielmy się ciepłem”. Uroczysta gala odbyła się 20 grudnia w sali obrad Rady Miasta Krakowa. Organizacje przeznaczą pieniądze na wsparcie najbardziej potrzebujących mieszkańców. Symboliczne czeki wręczył Prezydent Jacek Majchrowski.

Akcja „Podzielmy się ciepłem” jest organizowana w Krakowie od 2007 roku. Wybrane przez jury organizacje, które spełniły warunki przewidziane w regulaminie, otrzymały pieniądze na pokrycie rachunków za ciepło sieciowe i ciepłą wodę użytkową.

Pokrycie kosztów ciepła im się bardzo przyda. To są organizacje, które niosą pomoc różnego typu podmiotom. Wspierają bezdomnych, chorych, niepełnosprawnych, generalnie potrzebujących pomocy - mówi Jacek Majchrowski, Prezydent Krakowa.

Czeki nie miały jednakowej wartości. Najwięcej pieniędzy, bo 19 tysięcy złotych otrzymało Towarzystwo Przyjaciół Chorych Hospicjum świętego Łazarza.

Byliśmy zaskoczeni. Nie sądziliśmy, że tak duża kwota będzie stanowiła wsparcie. Da opiekę chorym, którzy są u kresu życia. Jak wiadomo ceny wzrastają, ciepło także kosztuje, a dom trzeba utrzymać - podkreśla Jolanta Stokłosa, Prezes Hospicjum.