Grupy Apostolskie zapraszają na boisko

2023-01-27 8:23
grupy
Autor: Grupy Apostolskie Archidiecezji Krakowskiej

Piłka nożna i siatkówka to dyscypliny, w których 18 lutego w Piekarach zmierzą się dzieci i młodzież z RAM-owskich drużyn. Organizatorzy przewidują wielkie emocje, integrację oraz czas dla Pana Boga.

Pomysł na „Granie w RAM-ie” zrodził się podczas jednego z treningów siatkarskiej grupy, która spotyka się w środowe wieczory na hali Cracovii. – Stwierdziliśmy, że chcemy poświęcić chociaż jeden dzień w roku na sportową integrację całego RAM-u. Chcemy pobyć ze sobą i pograć – wyjaśnia Daria Rembilas, współorganizatorka wydarzenia.

Pomysł ten szybko przeszedł w fazę organizacyjną. Zespoły parafialne spotkają się w pierwszą sobotę po feriach w Ośrodku Sportu i Rekreacji Fundacji im. ks. Siemaszki w Piekarach, gdzie rozegrają mecze. Dzieci w wieku 8-12 lat zagrają w piłkę nożną, a starsi w siatkówkę. Oprócz wspólnotowych zmagań będzie również okazja do wspólnej modlitwy, gdyż centralnym punktem tego dnia będzie Eucharystia o 12. – Zapraszamy do wzięcia udziału w turnieju wszystkich tych, którzy się nad tym zastanawiają. To będzie dobry dzień spędzony na sportowo z Panem Bogiem i wspaniałymi ludźmi – zachęca Daria.

Jeśli ktoś nie może wesprzeć swojej Grupy na boisku, śmiało może robić to z trybun. Kibice są ważną częścią każdej drużyny! – Kibiców zawsze potrzebujemy, bo nie ukrywajmy, że czasem są dni, kiedy nic się nie chce i gra bardzo ciężko idzie. Osoby, które nam kibicują, sprawiają, że idzie nam lepiej – przyznaje RAM-owska siatkarka.

Połączenie rekolekcji i sportu to charakterystyczna cecha Grup Apostolskich. Podczas niektórych wyjazdów zimowych i wakacyjnych część formacyjna realizowana jest do południa, zaś później odbywają się zajęcia sportowe prowadzone przez instruktorów. Każdego dnia uczestnicy poznają inną grę zespołową. – Myślę, że młodzi mogą odkryć, co ich interesuje i następnie iść w to w ciągu roku szkolnego. Na rekolekcjach jest też duże wsparcie. Jak coś ci nie wychodzi, jest grupa, która cię dopinguje. Jak teraz nie wyszło, to wyjdzie za drugim, trzecim czy dziesiątym razem. Będziemy z tobą ćwiczyć – zapewnia Daria.

Animatorka przyznaje również, że sport towarzyszył jej od zawsze, a bycie w Grupach Apostolskich umożliwiło jej ciągłe rozwijanie tej pasji. Wraz z kilkoma osobami tworzy siatkarską drużynę RAM-u, która gra w Krakowie co tydzień. Jest to odpowiedź na chęć aktywnych spotkań we wspólnotowym gronie.

Dzięki treningom zespół w ubiegłym roku wziął udział w 14. Memoriale Grzegorza Wesołowskiego – turnieju siatkarskim organizowanym ku pamięci animatora Grup Apostolskich pochodzącego z Piekielnika, który zapisał się w sercach członków RAM-u Archidiecezji Krakowskiej jako wspaniały człowiek i utalentowany siatkarz. Co roku w listopadzie rozgrywki odbywają się na terenie Orawy i Podhala. Po latach nieobecności RAM-owskiej drużyny na turnieju, aktualni zawodnicy planują podtrzymać tę tradycję i zagrać również w kolejnej edycji.