Jak świadomie kochać? Wspólnota Shalom o poszukiwaniu drogi do dojrzałej miłości

2024-04-17 8:25
spotkanie o milosci
Autor: pixabay.com

W niedzielę 21 kwietnia Katolicka Wspólnota Shalom zaprasza na spotkanie „Droga do świadomej miłości – czyli jak świadomie kochać?”. Odbędzie się ono w budynku Wyższego Seminarium Archidiecezji Krakowskiej. Obowiązują zapisy.

To druga edycja wydarzenia organizowanego przez krakowski oddział Katolickiej Wspólnoty Shalom. Podczas październikowej konferencji „Przepis na miłość. Jak patrzeć w jednym kierunku?”, zastanawiano się nad tym, jak nawiązywać relacje, dojrzale wyrażać swoje uczucia i budować trwałe związki. Spotkanie, które odbędzie się 21 kwietnia 2024 r. w budynku Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej, ma pomóc odnaleźć odpowiedź na pytanie, jak świadomie kochać.  – Myślę, że ludzie szukają dojrzałości w sobie, w innych i w relacjach. Świat oczekuje od nas coraz więcej i stawia przed nami coraz większe wymagania, dlatego warto wiedzieć, czego się chce i potrzebuje. To też element dojrzałości – wyjaśnia Dani Correia.

„Droga do świadomej miłości – czyli jak świadomie kochać?” to wydarzenie całodniowe, które potrwa od godz. 8.30 do godz. 19.00. W programie znalazły się konferencje i warsztaty m.in. prowadzone przez dr Magdalenę Siemion czy Carmadelio Sousa, członka wspólnoty z Fortalezy. Nie zabraknie też okazji do wspólnej modlitwy podczas Mszy św. czy uwielbienia.

To jednak nie koniec atrakcji, jakie czekają na tych, którzy zdecydują się pojawić 21 kwietnia przy ul. Podzamcze. Organizatorzy zapraszają również na imprezę integracyjną, która odbędzie się tydzień później, tj. 27 kwietnia. – Mamy nadzieję, że uczestnicy spotkania chcą się również lepiej poznać i zintegrować, jednak w dzień spotkania może nie być na to wystarczającej ilości czasu, stąd pomysł na imprezę. W inny dzień, tydzień później, aby spotkać się też w innych okolicznościach, z nową siłą, energią i zapasem czasu – wyjaśnia Dani.

Spotkanie dedykowane jest głównie osobom młodym, które poszukują swojej drugiej połówki, ale nie tylko. – Wśród uczestników mamy też małżeństwa czy pary narzeczeńskie. Myślę, że i single, i pary znajdą podczas wydarzenia coś dla siebie – zapewnia przedstawicielka Katolickiej Wspólnoty Shalom.