Kolejny odcinek S7 otwarty. Niedługo skróci podróż z Krakowa do Warszawy

2021-10-04 13:42
Otwarto nowy odcinek drogi ekspresowej S7
Autor: Łukasz Gągulski/PAP Otwarto nowy odcinek drogi ekspresowej S7

Otwarto 14-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S7 Szczepanowice-Widoma. Dzięki niemu ma zmniejszyć się natężenie ruchu samochodowego w Słomnikach. W otwarciu wzięli udział prezydent Andrzej Duda oraz minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

- Słomniki, dla których jest to obwodnica, odetchną z ulgą. Mam nadzieję, że będzie to ulga dla mieszkańców naszego regionu i dla wszystkich, którzy zmierzają na południe. Mam nadzieje, że do końca 2023 roku trasa S7 zostanie otwarta od Krakowa do Warszawy i dalej, z Warszawy do Gdańska” – powiedział prezydent Andrzej Duda.

Nowa trasa posiada dwie jezdnie, pod dwa pasy ruchu w każdą stroną z pozostawioną rezerwą na trzeci pas. Wybudowano dwa węzły: Szczepanowice i Widoma, 10 wiaduktów, a także przejścia dla zwierząt, przejazdy gospodarcze i estakadę o długości ponad 680 metrów nad linią kolejową, drogami powiatowymi oraz rzeką Szreniawą.

– Polska jest dzisiaj wielkim placem budowy. Mieszkańcy Małopolski i naszego kraju, jak i goście z zagranicy wreszcie będą mogli bezpiecznie przejechac na południe i wrócić na północ kraju. Wszyscy zapomnimy o zatorach w Słomnikach, a mieszkańcy będą mogli cieszyć się spokojnym życiem, bo ta droga będzie pełnić funkcję obwodnicy – zaznaczał minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Co więcej, skróci się też podróż z Krakowa do Warszawy. Przetarg opiewał na ponad 500 milionów złotych.