Krakowscy mężczyźni podejmują wyzanie "21 Dni Milczenia ze św. Józefem"

2023-03-01 8:23
plakat
Autor: Materiały prasowe

​Przez trzy tygodnie będą powstrzymywać się od narzekania, krytykowania i używania mediów społecznościowych. Krakowska wspólnota Mężczyźni św. Józefa rozpoczęła akcję „21 dni milczenia”. Inicjatywa jest jedną z form duchowego przeżycia Wielkiego Postu, a także przygotowaniem do uroczystości św. Józefa.

- Mamy w genach narzekanie, krytykowanie, bardzo łatwo jest nam oceniać innych. Zagłębiając się w to, co w Liście do Efezjan napisał św. Paweł: "Niech nie wychodzi z waszych ust żadna mowa szkodliwa lecz tylko budująca", chcemy mówić tylko to, co buduje, a unikać wszystkiego co jest czczą gadaniną, powtarzaniem osądów i opinii - mówi Andrzej Lewek z krakowskiej wspólnoty Mężczyźni św. Józefa.

Podjęcie wyzwania pozwala także w sposób szczególny otworzyć się na głos Boga.

- Istotą tego milczenia jest słuchanie. Przestawiam się z komentowania i narzekania, na wsłuchanie się w potrzeby, wsłuchanie się w ludzi, którzy są wokół, a przede wszystkim wsłuchanie się w Pana Boga, który w tym czasie Wielkiego Postu, mówi do nas bardzo konkretnie i wyraźnie - dodaje Andrzej Lewek.

Wyzwanie zakończy się 19 marca, czyli dzień liturgicznego wspomnienia św. Józefa.