MPK Kraków przekaże miastu Lwów pięć autobusów. Każdy z nich wypełniony darami

2022-03-23 15:27
Kraków przekaże miastu Lwów pięć autobusów
Autor: MPK S.A Kraków Kraków przekaże miastu Lwów pięć autobusów

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne SA w Krakowie zgodnie z zapowiedzią prezydenta Jacka Majchrowskiego przekaże miastu Lwów pięć autobusów. Każdy z nich będzie wypełniony darami dla mieszkańców ukraińskiej miejscowości. Będą to autobusy marki Solaris z 2009 roku o długości 12 metrów.

Jak podkreśla MPK Kraków, pojazdy są w pełni sprawne. Do tej pory można je było zauważyć na krakowskich liniach. Przed wyjazdem autobusy przeszły szczegółowy przegląd, obejmujący najważniejsze elementy wyposażenia. MPK Kraków przekaże też miastu Lwów pakiet części eksploatacyjnych.

Zgodnie z zapowiedzią prezydenta Jacka Majchrowskiego autobusy do Lwowa nie pojadą puste. We wtorek w każdym z nich umieszczono dary zebrane od mieszkańców Krakowa, w tym żywność, chemia, koce, śpiwory, środki higieniczne i opatrunkowe, produkty dla dzieci oraz ubrania.

Autobusy do granicy będą prowadzone przez kierowców MPK SA w Krakowie, a następnie odbiorą je kierowcy z Lwowa. Jeżeli wszystkie wymagane formalności zakończą się dzisiaj, to pięć autobusów z darami wyjedzie z Krakowa w środę 23 marca - czytamy w komunikacie MPK Kraków.