Nie wyrzucaj choinki po Świętach Bożego Narodzenia. Daj jej drugie życie.

2021-12-21 14:38
Choinki zyskają drugie życie.
Autor: pexels

Kupiłeś świeżą choinkę do domu? Po Świętach Bożego Narodzenia pod żadnym pozorem jej nie wyrzucaj! Możesz dać jej drugie życie. Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie zasadzi je w lasach.

To już kolejna Akcja Choinka w naszym mieście. Zarząd Zieleni Miejskiej namawia, by nie wyrzucać świeżych drzewek, tylko przynieść je na ul. Za Torem 22. Przed bramą zostanie oznaczone miejsce, w którym będzie można zostawić drzewka. Choinki będzie można oddać w terminie od 10 stycznia do 14 lutego. Zebrane drzewka ZZM posadzi w lasach, by dać im drugie życie.

Żeby choinka przetrwała w warunkach domowych to: przede wszystkim monitorujmy poziom wody - pamiętajmy o regularnym podlewaniu drzewka, choinki nie powinny znajdować się blisko źródeł ciepła, np. koło kaloryfera. Warto uzupełniać witaminy oraz minerały, które są niezbędna do prawidłowego funkcjonowania drzewek.

Jak zaznacza Zarząd Zieleni Miejskiej, "dzięki tym zasadom Wasza choinka będzie olśniewająca, zadbana oraz nie będzie traciła igieł. Będziecie mogli długo cieszyć się jej towarzystwem i pięknym zapachem".