Nowohuckie lodowisko ponownie otwarte!

2021-12-06 14:20
Lodowisko przed Nowohuckim Centrum Kultury
Autor: Kuba Kusy

Amatorzy piruetów, albo dopiero stawiający pierwsze kroki na łyżwach mogą korzystać z lodowiska przed Nowohuckim Centrum Kultury. Ślizgawka wróciła po rocznej przerwie, spowodowanej pandemią.

Tradycyjnie, jako pierwsi jakość tafli testowali dyrektor Nowohuckiego Centrum Kultury Zbigniew Grzyb i uczniowie szkoły sportowej na oś. Handlowym.

Najbardziej wzruszające dla mnie są te soboty i niedziele, w okolicach południa, gdy całe rodziny jeżdżą po lodowisku, trzymają się za ręce, jest cudownie - mówi Zbigniew Grzyb.

Adam Grzanka, aktor, stand-oper i miłośnik hokeja przyznaje, że wzorem Czech każde większe miasto powinno mieć halę lodową z prawdziwego zdarzenia.

To trochę skandal, że w tak dużym i fajnym mieście jest tylko jedno lodowisko. Tauron Arena powinna być taką nasza halą lodową. To kształci całe pokolenia, a to, że jest zapotrzebowanie, można wnioskować, że ja hokej ćwiczę do 1:30 w nocy, bo taki jest czas na lodowisku, albo na zamarzniętym Zalewie nowohuckim - dworuje.

Lodowisko przed NCK czynne jest od poniedziałku do piątku od 13.00 do 20.30, w weekendy, ferie i dni wolne od pracy od 9.00 do 20.30. 45-minutowa ślizgawka kosztuje 7 zł, tyle samo zapłacicie za wypożyczenie łyżew, kasku i pingwinka do nauki jazdy.