Partyjne młodzieżówki z Małopolski chcą odwołania Barbary Nowak

2021-09-17 14:28
Barbara Nowak
Autor: Fot. Jakub Porzycki / Agencja Gazeta Barbara Nowak

Młodzi działacze z niemal wszystkich ugrupowań domagają się odwołania Małopolskiej Kurator Oświaty Barbary Nowak. Wspólnie złożyli w tej sprawie wniosek do Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka.

"To nie jest kurator, tylko kremator oświaty"- tak o Barbarze Nowak sądzą przedstawiciele małopolskich młodzieżówek politycznych. Wspólnie wystosowali do Ministra Edukacji  wniosek o odwołanie jej z funkcji Małopolskiej Kuratorki Oświaty. Co ciekawe prócz młodzieżówek Platformy Obywatelskiej i Młodych Ludowców wśród sygnatariuszy znalazała się także Młoda Prawica.

- Staramy się budować wizerunek prawicy w Polsce na patriotyzmie, przywiązaniu do religii, tradycji. Niedopuszczalne jest dla nas łączenie prawicowych wartości z atakiem na kogokolwiek i uprawianie w ten sposób polityki. Dlatego szczególnie jako środowisko prawicowe chcieliśmy wystąpić właśnie przeciwko Barbarze Nowak - mówi Mateusz Szymanek - prezes Młodej Prawicy.

Barbarze Nowak działacze zarzucają brak profesjonalizmu, homofobię, antysemityzm i ośmieszanie polskiego systemu edukacji. Wniosek o jej odwołanie do Ministerstwa Edukacji przekaże przewodniczący resortowej Rady Dzieci i Młodzieży Jakub Lewandowski.

- Poczynania Pana Ministra są straszne i na pewno będą miały negatywne skutki. Możliwość odwoływania dyrektorów szkół przez Kuratorów z ich inicjatywy, bez żadnej konsultacji chociażby z samorządem daje naprawdę duże możliwości nadużyć - tłumaczy.

Sygnatariusze nie mają złudzeń, że minister odpowie na wniosek pozytywnie o ile w ogóle go rozpatrzy. Jednocześnie podkreślają, że nie mają innych możliwości więc będą próbować do skutku. W sprawie wniosku wysłaliśmy do Małopolskiego Kuratorium Oświaty maila z prośbą o komentarz. Czekamy na odpowiedź.