Pomoc z Krakowa dla ludzi koczujących na granicy polsko-białoruskiej

2021-10-12 12:55
Teatr Łaźnia Nowa
Autor: Zygmunt Put

Placówki organizują zbiórkę. Zebrane w ramach akcji rzeczy - koce i folie termiczne trafią do Michałowa gdzie Łaźnia Nowa będzie wystawiała spektakl „Ginczanka. Przepis na prostotę życia”. Przedstawienie zostanie również pokazane w leżących przy granicy Narewce i Gródku.

Bartosz Szydłowski, dyrektor artystyczny Łaźni i współinicjator powstania Domu Utopii - Międzynarodowego Centrum Empatii wyjaśnia, że spektakl i wydarzenia na granicy stanowią niebywały wręcz splot okoliczności.

"Ginczanka" została zarekomendowana do podróży po małych miejscowościach przez Teatr Polska, to taki program finansujący prezentację spektakli na prowincji. My ten Gródek i Narewkę mieliśmy w planach już w lipcu i nagle jakimś zrządzeniem losu widzimy, co się dzieje na granicy i zupełnie spontanicznie powstał pomysł, żeby zadzwonić do Michałowa, zapytać czy czegoś nie trzeba, skontaktowaliśmy się z koordynatorem. I to jest magiczne, bo ten spektakl jest o wykluczeniu, to niesamowite, że to zbiegło się w ten sposób - mówi.

Bartosz Szydłowski przypomina, by przynoszone rzeczy były nowe lub świeżo wyprane.