Przeżyj Wielki Tydzień ze Scholą Seminaryjną

2022-04-08 14:47
Przeżyj Wielki Tydzień ze Scholą Seminaryjną.
Autor: pixabay

Już w najbliższą niedzielę rozpoczniemy Wielki Tydzień. Czas najważniejszy dla każdego chrześcijanina. Każdy z nas jednak przeżywa ten okres na swój sposób. Tak przeżyjemy wspomniany tydzień, jak wielka jest nasza wiara w to, że w Niedzielę Wielkanocną Chrystus pokona śmierć i powstanie z grobu, ku zdziwieniu wielu.

Klerycy Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej pragną pomóc przejść przez czas refleksji i zadumy nad naszym Odkupieniem, publikując przez cały tydzień swój kolejny już album muzyczny o tematyce wielkopostnej. – Okres Wielkiego Postu to czas szczególny w życiu seminaryjnej wspólnoty. Cotygodniowa Droga Krzyżowa – wspólna lub indywidualna, Gorzkie Żale w wawelskiej katedrze czy rekolekcje wielkopostne, więcej asyst liturgicznych i obowiązków, a także w moim wypadku kończący się termin pisania pracy magisterskiej. To wszystko powoduje, że czasami człowiek może zatracić się w rutynie codziennych zajęć, dlatego właśnie wyszliśmy z inicjatywą nagrania drugiego już albumu z pieśniami wielkopostnymi, aby każdy z nas mógł zatrzymać się na chwilę refleksji, czy nawet podjąć ją w trakcie wykonywania obowiązków dnia codziennego – mówi Jakub Łabuz, kleryk V roku.

Alumni krakowskiego seminarium codziennie o godzinie 20:00, począwszy od Niedzieli Męki Pańskiej będą publikować na swoim kanale YouTube, Spotify i Facebooku kolejne utwory. – Mamy nadzieję, że utwory które nagraliśmy przyczynią się do jeszcze głębszego zanurzenia się w Miłość Chrystusa płynącą z drzewa krzyża – dodają klerycy.

Skład scholii seminaryjnej: Szymon Janoszek, Jan Łączak, Łukasz Kapica, Mateusz Michalik, Jakub Byrdak, Damian Talowski, Jakub Romek, Kacper Biłyk, Marcin Kaczmarczyk, Szymon Pawlus, Jakub Łabuz, Bartłomiej Pluta, Adam Płonka, Grzegorz Liput, Michał Krasowski.