Święto Miłosierdzia 2022 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach

2022-04-20 18:05
łagiewniki
Autor: wikipedia.org

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach przygotowuje się do Święta Miłosierdzia, które przeżywać będziemy już w najbliższą niedzielę. Przed pandemią uroczystości gromadziły ponad 100 tysięcy wiernych. Centralnym punktem tegorocznych obchodów będzie polowa msza święta sprawowana przez abp. Marka Jędraszewskiego.

Uroczystości związane ze Świętem Miłosierdzia w Sanktuarium w Łagiewnikach rozpoczną się w sobotę mszą świętą wigilijną i Drogą Miłosierdzia i czuwaniem modlitewnym w intencji pokoju. 

Pierwsza msza święta w uroczystość Miłosierdzia odprawiona zostanie o północy przez bp Janusza Mastalskiego. Kolejne msze święte sprawowane będą o godzinie 6:00, 7:00, 8:00, a centralna msza święta rozpocznie się o godzinie 10:00 przy ołtarzu polowym. Jej celebransem będzie metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.

- W czasie tej mszy świętej poświęcony zostanie tzw. "Dzwon Nadziei", który trafi do Australii, do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Keysborough. Ta idea "Dzwonów Nadziei" zrodziała się w czasie głębokiej pandemii. Po raz pierwszy takie dzwony poświęcono w sierpniu 2020 roku - mówi ks. Zbigniew Bielas, rektor łagiewnickiego Sanktuarium.

Święto Miłosierdzia w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach zakończy msza święta o godzinie 19:00.

plakat
Autor: Materiały prasowe