Trwa nabór kandydatów do tytułu "Małopolskiego Carolusa"

2022-04-21 15:01
carolus
Autor: pixabay.com

Jeszcze tylko do 6 maja można zgłaszać kandydatów do tytułu „Małopolskiego Carolusa”. Nagroda ta przyznawana jest uczniom małopolskich szkół, którzy wzorując się na osobie Jana Pawła II, wyróżniają się osiągnięciami w dziedzinie: wiedzy, kultury, sportu i literatury.

- Zapraszamy nauczycieli, rodziców, dyrektorów szkół, organy prowadzące, żeby w swoich szkołach, obwodach takie właśnie "perełki" wyszukali i nam zgłosili. Są dwie kategorie wiekowe: uczniowie szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych - mówi Elżbieta Wojtan z Instytutu Dialogu Międzykulturowego w Krakowie. 

Oprócz tytułu "Małopolskiego Carolusa" zwycięzca otrzyma trzy tysiące złotych oraz okolicznościową statuetkę. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie idmjp2.pl.

- Zgłoszenia należy wysłać w dwóch wersjach: elektronicznie i papierowo pocztą. My musimy uwiarygodnić zgłoszonych kandydatów. Warto dodać, że w tym roku kapituła przewidziała również wyróżnienie. Będzie to nagroda dla osoby, która zajęła drugie miejsce - kończy Elżbieta Wojtan.

A finałowa gala konkursu odbędzie się 10 czerwca w Auli Jana Pawła II przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.