W czerwcu ruszy budowa nowego budynku Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawał II

2022-04-22 10:03
kampus_upjp2
Autor: dznie.upjp2.edu.pl

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie będzie miał nowy budynek dydaktyczny. Obiekt wybudowany zostanie przy znajdującej się na Ruczaju uczelnianej bibliotece. Całość stworzy nowoczesny kampus im. Jana Pawła II.

Prace budowlane przy nowym obiekcie rozpoczną się już 8 czerwca. To nieprzypadkowa data.

- Dwadzieścia lat temu Ojciec Święty Jan Paweł II kiedy wracał z konsekracji Bazyliki Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, zatrzymał się na tym placu, gdzie powstanie kampus i wypowiedział słowa, które ciągle sobie przywołujemy i trzymamy się tego, że trzeba pójść w tym kierunku. Papież powiedział wtedy: "Tu wam błogosławię, na tym nowym miejscu" - mówi ks. Robert Tyrała, rektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II.

Symboliczne będzie także połączenie nowego budynku dydaktycznego z biblioteką.

- To będzie dokładnie kopia tego co jest na Turbaczu. Tam jeździł Ojciec Święty ze swoimi studentami. My mamy pomnik Jana Pawła II i chcemy go postawić go na trawie pomiędzy budynkami, a dookoła niego będą ustawione ławki i stoły. Będzie to miejsce, gdzie studenci będą mogli sobie usiąść, zjeść i porozmawiać - dodaje ks. Tyrała. 

W nowym obiekcie uczyć się będą studenci wydziału teologicznego, filozoficznego, nauk o rodzinie oraz historii i dziedzictwa kulturowego.