W Dzień Kobiet specjalny koncert charytatywny w Kościele Św. Anny

2022-03-07 14:32
Koncert dla uchodźców z Ukrainy.
Autor: pixabay

8 marca w Krakowie będzie można świętować nie tylko Dzień Kobiet, ale i wesprzeć Ukrainę. W kościele św. Anny odbędzie się koncert charytatywny, posłuchać będzie można utworów muzyki polskiej i ukraińskiej w wykonaniu chóru i orkiestry Akademii Muzycznej w Krakowie.

W trakcie wydarzenia będzie można posłuchać utworów muzyki ukraińskiej, polskiej, a także utworów sakralnych z innych części Europy. W programie m.in.: "Rewe Te Stohne Dnipr Szyrokyi" (opr. Mariusz Kramarz), hymn z „Ukraińskiej messy" Jurij Zakhożyj-Katrenko (opr. Maciej Miziołek), "Boże Welykyj, Jedynyj – Modlitwa O Pokój" (opr. O. Koszyca), "Lacrimosa" W.A. Mozarta oraz hymny narodowe Ukrainy oraz Polski.

W roli dyrygenta wystąpi Yarema Korolyshyn, na skrzypcach zagra Aleksander Daszkiewicz, a towarzyszyć im będą Chór i Orkiestra Studentów Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie, a także gościnnie chórzyści krakowskich uczelni.

Koncert odbędzie się 8 marca o godzinie 20.30 w kościele św. Anny. Wstęp jest bezpłatny, w trakcie wydarzenia będzie jednak prowadzona zbiórka pieniędzy, które w całości zostaną przekazane na cele humanitarne dla obywateli Ukrainy.