W Wielkanoc dziesiąta stacja przygotowania do 20-lecia zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu

2022-04-13 16:30
łagiewniki
Autor: faustyna.pl

W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, 17 kwietnia br., w trzecim dniu Nowenny przed Świętem Miłosierdzia w Bazylice Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach, będziemy przeżywać dziewiątą już stację comiesięcznego przygotowania do 20-lecia zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu „Miłosierdzie nadzieją dla świata”.

Tematem kwietniowego rozważania przygotowanego przez abp. Marka Jędraszewskiego opartego na kolejnym fragmencie papieskiego Aktu zawierzenia „Pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi doświadczyć Twojego miłosierdzia...” będą słowa „Doświadczyć miłosierdzia”.

– Jezus Miłosierny na obrazie to Jezus, który wieczorem w dniu zmartwychwstania przychodzi do Wieczernika, gdzie przebywają uczniowie, staje pośrodku nich i mówi: „Pokój wam!”. Pięknie się złożyło, że ta kolejna stacja naszego przygotowania do 20-lecia zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu przypada właśnie w Wielkanoc – największe święto chrześcijańskie, w czasie trwania Nowenny przed Świętem Miłosierdzia. Mówiąc o trzecim dniu Nowenny Pan Jezus polecił Siostrze Faustynie: „Dziś sprowadź mi wszystkie dusze pobożne i wierne, i zanurz je w morzu miłosierdzia mojego; dusze te pocieszyły mnie w drodze krzyżowej; były tą kroplą pociech wśród goryczy morza”. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w Bazylice w najbliższą niedzielę o 15.00 w czasie Godziny Miłosierdzia oraz Mszy świętej o godz. 15.20 – mówi ks. Zbigniew Bielas, rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Rektor łagiewnickiego Sanktuarium zachęca także do przybycia do Łagiewnik w Święto Miłosierdzia, czyli 24 kwietnia.

– Po czasie ograniczeń związanych z pandemią przybądźmy na łagiewnickie wzgórze, bo tylko „w miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój a człowiek szczęście” – dodaje ks. Zbigniew Bielas.

Przygotowanie do 20-lecia zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu zostało zainaugurowane podczas VIII Pielgrzymki Czcicieli Bożego Miłosierdzia, 22 sierpnia 2021 roku. Od tego czasu, w każdą niedzielę po 17. dniu miesiąca w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach trwa modlitwa z rozważaniem poszczególnych słów papieskiego Aktu zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu. Do tej pory do przygotowań dołączyło już ponad sto miejsc kultu Bożego Miłosierdzia ze wszystkich kontynentów i wciąż dołączają nowe. Główne obchody rocznicowe zaplanowano w dniach od 13 do 17 sierpnia br. Główna Msza święta będzie w Bazylice Bożego Miłosierdzia w niedzielę, 14 sierpnia o godz. 10.00.