Akcje pomocy Ukrainie 20 kwietnia 2022 r.

2022-04-20 9:58
Akcje pomocy Ukrainie 20 kwietnia 2022 r.
Autor: Kampania "Dzień dobra" Akcje pomocy Ukrainie 20 kwietnia 2022 r.

Akcje pomocy Ukrainie 20 kwietnia 2022 r.

Remont łazienek

Pieniądze na remont łazienek w "Ochronce Bałuckiej, prowadzonej przez Siostry Salezjanki przy ul. Brauna w Łodzi zbierane będą w Niedzielę Miłosierdzia, czyli 24 kwietnia. Zbiórki prowadzone będą podczas festynów w całej diecezji, współorganizowanych przez Caritas w ramach akcji "Dzień dobra". W ramach remontu łazienki mają zostać także dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Koszt koniecznych prac to około 70 tys. zł. "Ochronka Bałucka" to Zespół Opiekuńczo-Wychowawczy, w którym obecnie opiekę i schronienie znajdują dzieci z Ukrainy. Niezależnie od obecnej pomocy uchodźcom salezjanki prowadzą w tym miejscu przedszkole, dom dziecka i oratorium. Listę miejsc, w których organizowane są festyny "Dnia dobra" znaleźć można na stronie Caritas Archidiecezji Łódzkiej.

Wyprawki szkolne

1225 zł zebrali wierni z kościoła św. Urszuli Ledóchowskiej przy ul. Obywatelskiej w Łodzi na wyprawki szkolne. Nowe przybory potrzebne są dzieciom z Ukrainy, które uczą się w pobliskiej szkole podstawowej nr 42.

Bus do Łucka

Ponad 3 tony żywności zawieźli busem do Łucka na Ukrainie parafianie z kościoła Najświętszej Maryi Panny Matki Odkupiciela na Radogoszczu w Łodzi. W kościele prowadzona była zbiórka, wierni przynosili gotowe paczki, byli też darczyńcy przekazujący pieniądze. To właśnie dzięki wpłatom parafia mogła kupić produkty żywnościowe, które wypełniły samochód. Podziękowania za pomoc przekazał ofiarodawcom z Łodzi ordynariusz diecezji łuckiej, bp Witalij Skomarowski.