Festiwal ojca Tomasza Rostworowskiego

2017-05-08 12:36 l.glowacki
Festiwal ojca Tomasza Rostworowskiego
Autor: brak danych

Koncertem Leny Ledoff rozpoczęła się w niedziele kolejna edycja Festiwalu ojca Tomasza Rostworowskiego w Łodzi. Festiwal organizowany jest przez łódzkich jezuitów, wydarzenia z nim związane odbywają się w kościele przy Sienkiewicza.

Festiwal im. ojca Tomasza Rostworowskiego rozpoczął się w niedzielę. W kaplicy św. Krzysztofa wystąpiła Lena Ledoff, która na fortepianie zagrała koncert "Chopin loves jazz". Kolejne wydarzenia festiwalu potrwają niemal do końca maja. Festiwal ojca Rostworowskiego to tradycyjnie cykl spotkań dyskusyjnych, konferencji i wykładów oraz koncertów. W najbliższą niedzielę, 14 maja, ojciec Jacek Granatowski, łódzki jezuita, wygłosi konferencję na remat wpływu ojca Tomasza Rostworowskiego na łódzkie środowisko akademickie. Tematy kolejnych konferencji to: "Ikona. Słowo. Sakrament" przygotowana przez ojca Marka Blazę oraz "Etyka w biznesie" dr. Henryka Siodmoka. Większość wydarzeń poprzedza msza święta. Tradycyjnie już w programie festiwalu znalazła się msza w intencji beatyfikacji ojca Tomasza Rostworowskiego. OJCIEC TOMASZ ROSTWOROWSKI - CZYTAJ WIĘCEJ:

Szczegółowy program Festiwalu ojca Tomasza Rostworowskiego na stronie internetowej wydarzenia. Wszystkie msze święte, spotkania i koncerty odbywają się w kościele jezuitów przy Sienkiewicza 60 w Łodzi.

Festiwal ojca Tomasza Rostworowskiego