"Lubię żebrać". Abp Grzegorz Ryś podczas Orszaku Trzech Króli prosi o wsparcie dla szkoły w Nairobi

2022-01-06 16:33
Lubię żebrać. Abp Grzegorz Ryś podczas Orszaku Trzech Króli prosi o wsparcie dla szkoły w Nairobi
Autor: AK "Lubię żebrać". Abp Grzegorz Ryś podczas Orszaku Trzech Króli prosi o wsparcie dla szkoły w Nairobi

Abp Grzegorz Ryś prosi o wsparcie dla szkoły Eastlands w Nairobi. Wsparcie dla szkoły zawodowej jest jednym z tegorocznych celów charytatywnych Orszaków Trzech Króli w całej Polsce. O włączenie się w akcję metropolita łódzki poprosił podczas Orszaku Trzech Króli w Łodzi.

Ja lubię żebrać. Mam nadzieję, że wiecie o tym, że w tym roku przy okazji Orszaku zbieramy też grosz na taką szkołę w Nairobi. Szkoła się nazywa Eastlands i jest w takiej dzielnicy slumsowej. jest dla młodzieży, która szuka dla siebie zawodu. Tak wymyśliliśmy, że kupimy im 10 stanowisk do nauki naprawy silników. I kto ma ochotę wesprzeć tę szkołę, to zapraszam, żeby to uczynić. Będzie można to zrobić jeszcze przez kilkanaście dni, wpłacając jakiś grosz, gdy ktoś chce, na konto. Pomyślałem, że naprawdę musi tak być, że nas na te 10 stanowisk naprawy silników stać... Więc bardzo was proszę, bądźcie ofiarni i dołóżcie się do tej szkoły. Dziękuję bardzo!

Szkoła znajduje się w jednej z biedniejszych dzielnic Nairobi - Donholm i jest otoczona slumsami. Uczy się w niej 450. uczniów, którzy zajmują się elektryką, fotowoltaiką, hydrauliką czy mechaniką pojazdów. 70 proc. zajęć prowadzonych jest w pracowniach, gdzie szkoli się umiejętności praktyczne. Wielu uczniów otrzymuje zatrudnienie jeszcze w trakcie trwania kursów. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na zakup wyposażenia 10 stanowisk szkoleniowych - do nauki diagnostyki silników samochodowych i sprzętu do nauki wyszukiwania usterek w silnikach samochodowych.

Pieniądze można wpłacać na konto: 13 2490 0005 0000 4600 4185 5595 z dopiskiem “Na Afrykę” albo przez stronę orszak.org, w zakładce "darowizny".