Ukryte życie parafii 10 czerwca 2024 r.

2024-06-10 12:59
Ukryte życie parafii 10 czerwca 2024 r.
Autor: archiwum Radia Plus Łódź Ukryte życie parafii 10 czerwca 2024 r.

Ukryte życie parafii 10 czerwca 2024 r.

Modlitwa dziękczynna

Mszę św. dziękczynną za wizytę papieża Jana Pawła II w Łodzi organizuje łódzka parafia katedralna. W czwartek 13 czerwca, w 38. rocznicę wizyty papieża-Polaka, Msza św. odprawiona zostanie o godz. 12.30. Po liturgii wierni spotkają się przy pomniku św. Jana Pawła II na placu katedralnym, gdzie zaplanowano modlitwę o wstawiennictwo przed Bogiem.

Msza św. prymicyjna

Prymicyjną Mszę św. w katedrze w Łodzi odprawi w niedzielę, 16 czerwca, ks. Marek Kudła. Kapłan, jako jeden z czterech, wyświęcony został w ostatnią sobotę, 8 czerwca. Prymicja w katedrze rozpocznie się o godz. 12.30. W tej świątyni ks. Kudła odbywał roczną praktykę diakońską. Podczas Mszy św. nowy ksiądz udzielać będzie specjalnego błogosławieństwa i rozda pamiątkowe obrazki

Zdjęcia parafii

O zdjęcia z historii parafii i budowy kościoła proszą księża z parafii Matki Bożej Fatimskiej w Łodzi. Zdjęcia od wiernych potrzebne są do przygotowania wystawy "Z tamtych lat". Parafia obchodzi teraz jubileusz 35-lecia powołania oraz 20-lecia konsekracji kościoła. Zdjęcia do kościoła przynosić można przez całe lato, do końca września. Najlepiej, gdyby były opisane, czyli zawierały informację z jakiego roku pochodzą i podczas jakiego wydarzenia zostały wykonane. Wszystkie papierowe zdjęcia zostaną zeskanowane i oddane właścicielom.