Ukryte życie parafii 17 czerwca 2024 r.

2024-06-17 11:01
Ukryte życie parafii 17 czerwca 2024 r.
Autor: Dominikanie Łódź Ukryte życie parafii 17 czerwca 2024 r.

Ukryte życie parafii 17 czerwca 2024 r.

Święci dominikańscy

Modlitewne spotkanie z kolejnym świętym dominikańskim organizują świeccy dominikanie związani z grupą "Fraternia bł. Sadoka i Towarzyszy". W środę 19 czerwca, po wieczornej Mszy św., czyli około godz. 19.00 odprawione będzie nabożeństwo do wszystkich świętych zakonu kaznodziejskiego. Nabożeństwo odprawiane będzie w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego przy ul. Sienkiewicza w Łodzi. Patronem spotkania będzie św. Albert Wielki, biskup, doktor Kościoła, naukowiec i nauczyciel św. Tomasza z Akwinu.

Podsumowanie inwestycji

O wykonanych już i planowanych dopiero inwestycjach rozmawiali członkowie rady ekonomicznej przy parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Ksawerowie. W kościele ustawione zostały nowe konfesjonały i ławki w nawie bocznej i kruchcie. Podłączona została instalacja elektryczna do pobierania prądu z fotowoltaiki. Na parafialnym cmentarzu ułożone zostały alejki z kostki brukowej. Parafia planuje także montaż nowego dachu nad dzwonnicą, malowanie kruchty i zamówienie nowych mebli dla asysty. Konieczne będzie także odświeżenie toalet przed kościołem. Kolejne plany to wymiana okien w świątyni, poprzedzona przygotowaniem projektów.

Odnowią kapliczkę

Odnowienie kapliczki z krzyżem na placu przy kościele planuje parafia Miłosierdzia Bożego w Pabianicach. Remont związany ma być z planowanymi na wrzesień obchodami jubileuszu 40-lecia parafii. Przy kapliczce odprawiana była pierwsza Msza św. po powołaniu nowej wówczas parafii w Pabianicach.