Ukryte życie parafii 18 czerwca 2024 r.

2024-06-18 8:34
Ukryte życie parafii 18 czerwca 2024 r.
Autor: Caritas Archidiecezji Łódzkiej Ukryte życie parafii 18 czerwca 2024 r.

Ukryte życie parafii 18 czerwca 2024 r.

Dzień Uchodźcy

Nie jeden dzień, ale tydzień trwa seria wydarzeń związanych z obchodami Światowego Dnia Uchodźcy. Dzień ten obchodzony jest 20 czerwca. Caritas Archidiecezji Łódzkiej organizuje cykl spotkań, które trwają już od poniedziałku. Wśród proponowanych aktywności znalazły się warsztaty językowe, eko zajęcia, warsztaty mydlane czy wspólne sprzątanie Parku Julianowskiego w sobotę 22 czerwca. Szczegółowy plan wydarzeń znaleźć można na stronie Caritas.

Film niespodzianka

Dopiero na miejscu dowiedzą się widzowie, na jaki film przyszli. Spotkanie z filmem-niespodzianką proponują w tym tygodniu łódzcy dominikanie. W ramach cyklu Dominikański Klub Filmowy projekcja zaplanowana została na piątek 21 czerwca, o godz. 19.15 w sali na piętrze klasztoru dominikanów przy ul. Sienkiewicza w Łodzi. Projekcja poprzedzona zostanie wstępem prof. Tomasza Kłysa z Uniwersytetu Łódzkiego, który później będzie także moderatorem ewentualnej dyskusji.

Plac zabaw przy kościele

O możliwości codziennego korzystania z placu zabaw przy kościele przypominają rodzicom księża z parafii Matki Bożej Różańcowej na Stokach w Łodzi. Plac jest wyposażony w zabawki dla najmłodszych. Rodzice powinni jednak pamiętać, że najmłodsi mogą z niego korzystać jedynie pod opieką osób dorosłych.