Ukryte życie parafii 19 czerwca 2024 r.

2024-06-19 12:59
Ukryte życie parafii 19 czerwca 2024 r.
Autor: Duszpasterstwo Akademickie "Piątka" Ukryte życie parafii 19 czerwca 2024 r.

Ukryte życie parafii 19 czerwca 2024 r.

Chór międzypokoleniowy

Międzypokoleniowy chór mający uświetnić przyszłoroczny jubileusz Duszpasterstwa Akademickiego "Piątka" w Łodzi po raz kolejny spotyka się pod koniec czerwca. Próbę JubiChóru - bo tak nazywa się chór międzypokoleniowy - zaplanowano na kolejną sobotę, 29 czerwca, o godz. 12.00. Chórzyści, czyli ludzie dawniej i dziś związani z Duszpasterstwem, spotykają się w jego siedzibie, przy ul. Skorupki 5 w Łodzi. W 2025 roku Duszpasterstwo Akademickie "Piątka" kończy 60 lat.

O Chrystusie

Cykl wykładów "Spotkania z Chrystusem. Chrystologia kontekstualna" organizowany jest przez Klub Inteligencji Katolickiej w Zgierzu. Kolejny wykład, w piątek 21 czerwca o godz. 18.15, poprowadzi o. Jerzy Łopata. Wykłady odbywają się w domu parafialnym przy kościele Matki Bożej Dobrej Rady w Zgierzu.

Reaktywacja chóru

Zapisy zainteresowanych śpiewaniem w chórze parafialnym prowadzone są w kościele św. Elżbiety Węgierskiej i bł. o. Anastazego Pankiewicza w Łodzi. Chętni mogą się zgłaszać do zakrystii. Zapisy zbierane są przez całe wakacje, a sam chór ma zostać reaktywowany we wrześniu.

Grill dla ministrantów

Członkowie Liturgicznej Służby Ołtarza, a także wszyscy zainteresowani posługą w kościele - przede wszystkim chłopcy chcący zostać ministrantami - zaproszeni są na grilla. Spotkanie przy grillu w czwartek 20 czerwca, o godz. 18.45, organizuje parafia św. Faustyny Kowalskiej w Łasku.