Ukryte życie parafii 19 lipca 2022 r.

2022-07-19 9:12
Ukryte życie parafii 19 lipca 2022 r.
Autor: Caritas Archidiecezji Łódzkiej Ukryte życie parafii 19 lipca 2022 r.

Ukryte życie parafii 19 lipca 2022 r.

Biały tydzień

Dopiero we wrześniu organizowany jest Biały Tydzień dla dzieci pierwszokomunijnych z kościoła św. Ojca Pio w Kalonce pod Łodzią. W parafii do Pierwszej Komunii Świętej dzieci przystępowały indywidualnie. Komunie zakończyły się w czerwcu, jednak wtedy zaczęły się wakacje. Biały Tydzień rozpocznie się w pierwszą powakacyjną niedzielę, 4 września.

Wyprawki szkolne

Papierowe torby na wyprawki szkolne trafiły do wszystkich parafii diecezji łódzkiej. Wierni mogą wkładać do nich przybory szkolne, kompletując wyprawki. Jest to kolejna odsłona akcji Caritas "Tornister pełen uśmiechów". Zebrane w ten sposób artykuły rozdysponowane zostaną przez parafie. Trafić mają do potrzebujących wsparcia dzieci polskich oraz do uczniów z Ukrainy, którzy także we wrześniu rozpoczną nowy rok szkolny w Polsce. Nadwyżki przyborów szkolnych z parafii potrzebującym uczniom przekazywać będzie Caritas Archidiecezji Łódzkiej. Caritas kupuje także, w miarę potrzeb, szkolne plecaki. Pieniądze na ten cel wpłacać można na konto, dostępne m. in. przez wydrukowany na torbie kod. Przez kilka lat szkolne wyprawki zbierane były dla dzieci z Białorusi, teraz pozostają w Polsce, przede wszystkim z powodu coraz większych potrzeb rodziców i dzieci, a także ze względu na potrzebę wsparcia uczniów ukraińskich.

Szersze wejście

Przez okres wakacji nieczynne jest boczne wejście na teren kościoła św. Marcina w Strykowie. Trwają prace przy jego poszerzaniu. Przychodzący do kościoła ludzie korzystają teraz z głównej bramy od strony ul. Warszawskiej.