Ukryte życie parafii 20 czerwca 2024 r.

2024-06-20 12:04
Ukryte życie parafii 20 czerwca 2024 r.
Autor: Faustyna w Łodzi Ukryte życie parafii 20 czerwca 2024 r.

Ukryte życie parafii 20 czerwca 2024 r.

Faustinum przed wakacjami

Ostatnie przed wakacjami spotkanie z cyklu Faustinum organizowane jest w piątek, 21 czerwca. W Zgromadzeniu Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. Krośnieńskiej 9 w Łodzi wierni spotykają się o godz. 17.00. Mszę św. odprawi ks. Paweł Bogusz. Konferencję "Miłosierdzie jako styl życia" zaplanowano na godz. 18.30.

Tablica w cmentarnej kaplicy

W kaplicy św. Wincentego na cmentarzu na Dołach umieszczona została tablica upamiętniająca ukrywanie się w tym miejscu przed Niemcami o. Anastazego Pankiewicza. Tablica wpisuje się w jubileusz beatyfikacji o. Pankiewicza. Upamiętnienie fragmentu życia i działalności bł. o. Pankiewicza w czasie II wojny światowej to inicjatywa ss. antonianek i parafii św. Elżbiety i bł o. Pankiewicza w Łodzi.

Jadą do Spycimierza

Wyjazd do Spycimierza, gdzie co roku układane są kwiatowe dywany uświetniające uroczystość Bożego Ciała, organizuje parafia św. Faustyny Kowalskiej w Łasku. Wyjazd zaplanowano na środę 26 czerwca. Na miejscu wierni zwiedzać będą m. in. poświęcone tradycji układania kwiatowych dywanów nowoczesne centrum muzealno-edukacyjne "Spycimierskie Boże Ciało".