Ukryte życie parafii 21 czerwca 2024 r.

2024-06-21 11:00
Ukryte życie parafii 21 czerwca 2024 r.
Autor: Piesza Pabianicka Pielgrzymka na Jasną Górę Ukryte życie parafii 21 czerwca 2024 r.

Ukryte życie parafii 21 czerwca 2024 r.

Pabianicka pielgrzymka

O podejmowaniu decyzji, o przygotowaniach, wreszcie o zapisach i formalnościach cały czas przypominają wiernym organizatorzy Pieszej Pabianickiej Pielgrzymki na Jasną Górę. Same zapisy do udziału w peregrynacji rozpoczną się dopiero w sierpniu. Dokładnie - trwać będą od 15 do 18 sierpnia. Zapisywać się można będzie po południu, od godz. 16.00 do 19.00, w kościele św. Maksymiliana Marii Kolbego w Pabianicach. Sama pielgrzymka z Pabianic wyruszy 19 sierpnia. Pielgrzymi wędrować będą na Jasną Górę po raz 556.

Malowanie na Stokach

W poniedziałek 24 czerwca powinno rozpocząć się malowanie nawy głównej i sufitu w kościele Matki Bożej Różańcowej na Stokach w Łodzi. Termin rozpoczęcia prac był już kilka razy zmieniany, teraz księża zapewniają, że roboty rzeczywiście ruszą. Od poniedziałku wierni do kościoła wchodzić będą z boku, od strony placu zabaw. Ławki w świątyni mają być ustawione w taki sposób, żeby nie trzeba było przestawiać ich przed każdą Mszą św., a jednocześnie żeby nie utrudniać pracy ekipie malarskiej. W sobotę 29 czerwca przewidziano sprzątanie kościoła, do pomocy zaproszeni są wszyscy chętni.

Pielgrzymka rowerowa

Grupę pielgrzymów na rowerach kompletuje parafia św. Faustyny Kowalskiej w Łasku. Rowerową pielgrzymkę na Jasną Górę organizuje działająca przy parafii wspólnota PGR Łask - czyli Parafialna Grupa Rowerowa. Męska pielgrzymka - bo na Jasną Górę mają jechać tym razem wyłącznie panowie - odbędzie się po raz 6. Pielgrzymi z Łasku wyjadą 28 lipca, z Jasnej Góry powrócą dzień później. Zapisy na rowerową pielgrzymkę przyjmowane są do niedzieli 7 lipca. Tego też dnia po Mszy św. o godz. 19.00 zaplanowano spotkanie organizacyjne dla uczestników.