Ukryte życie parafii 25 czerwca 2024 r.

2024-06-25 12:25
Ukryte życie parafii 25 czerwca 2024 r.
Autor: parafia św. apostowłów Piotra i Pawła w Łodzi Ukryte życie parafii 25 czerwca 2024 r.

Ukryte życie parafii 25 czerwca 2024 r.

Cegiełki na parking

Prace brukarskie na parkingu przy kościele św. apostołów Piotra i Pawła w Łodzi dobiegły końca. Teraz trwają prace związane z nasadzeniami zieleni oraz instalacją systemu nawadniającego dla nowych roślin. Jednocześnie parafia rozprowadza cegiełki. Pieniądze zebrane przy ich sprzedaży mają posłużyć spłacie prac przy parkingu parafialnym. Z każdą cegiełką wiąże się jakaś nagroda, przewidziano także losowanie nagród głównych. Odbędzie się ono w sobotę 29 czerwca wieczorem, podczas parafialnego odpustu i planowanego po nim festynu.

Remont wieży

Trwa skuwanie uszkodzonych fragmentów tynku i cegieł z wieży kościoła św. Maksymiliana Marii Kolbego w Pabianicach. Parafia przede wszystkim chce usunąć zagrażające ludziom na dole elementy, a potem zabezpieczyć resztę murów i rozpocząć ich naprawę. Prace obejmują wieżę i front świątyni.

Półkolonie w Zgierzu

Zapisy na parafialne półkolonie prowadzone są w domu duszpasterskim przy kościele Matki Bożej Dobrej Rady w Zgierzu. Półkolonie podzielone będą na dwa turnusy: od 8 do 12 lipca i od 15 do 19 lipca. Zapisy przyjmowane są 27 czerwca o godz. 10.00.

Nabożeństwo na Lublinku

Nabożeństwa czerwcowe w kościele Najświętszej Eucharystii na Retkini w Łodzi odprawiane są jeszcze do piątku po wieczornych Mszach św. W sobotę 29 czerwca nabożeństwo rozpocznie się o godz. 19.30. Szczególny wymiar mieć będzie ostatnie nabożeństwo czerwcowe, w niedzielę 30 czerwca. O godz. 17.30 wierni wyruszą spod kościoła przy ul. Popiełuszki i przejdą na Lublinek. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.15 odprawione zostanie przy kapliczce u zbiegu ulic Pilotów i Latawcowej. Zaproszeni do udziału są przede wszystkim ci, którzy są w stanie przejść proponowany odcinek.