Ukryte życie parafii 28 lipca 2022 r.

2022-07-28 6:44
Ukryte życie parafii 28 lipca 2022 r.
Autor: parafia św. Faustyny Kowalskiej w Łasku Ukryte życie parafii 28 lipca 2022 r.

Ukryte życie parafii 28 lipca 2022 r.

Solidarni z Bejrutem

Mszę św. w Bejrucie odprawi abp łódzki Grzegorz Ryś. W niedzielę 31 lipca metropolita łódzki modlić się będzie wspólnie z abpem Bejrutu Paulem Abdelem Saterem.W pomoc ofiarom wybuchu w porcie w Bejrucie łódzki Kościół angażuje się od dwóch lat. Rok temu odprawiona została wspólna Msza św. w łódzkiej katedrze i w kościele św. Michała w Bejrucie, kapłani i wierni łączyli się za pomocą telemostu. Wtedy właśnie abp łódzki Grzegorz Ryś dostał zaproszenie do Bejrutu - przypominał Tomasz Kopytowski z Caritas Archidiecezji Łódzkiej.Do Bejrutu, poza abpem łódzkim, pojechali także przedstawiciele Caritas i Domu Wschodniego. W Łodzi natomiast cały czas trwa zbiórka na odbudowę zniszczonego miasta.

Plener w Parznie

Grupa malarzy i ikonopisarzy z całej Polski bierze udział w plenerze w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Parznie. W sierpniu powstałe na terenie parafii prace obejrzeć będzie można na poplenerowej wystawie.

Dąb papieski

Sadzonkę "dębu papieskiego" posadzili przed kościołem św. Faustyny Kowalskiej w Łasku uczestnicy męskiej pielgrzymki rowerowej na Jasną Górę. Pielgrzymi z Łasku wyruszyli w ostatnią sobotę. Wspólnie z proboszczem parafii, ks. Jarosławem Wojtalem przed Cudownym Obrazem złożyli intencje parafian, przyjmowane wcześniej w kruchcie. W sobotę 6 sierpnia z parafii na Jasną Górę wyrusza kobieca pielgrzymka rowerowa.