Ukryte życie parafii 3 czerwca 2024

2024-06-03 13:06
Ukryte życie parafii 3 czerwca 2024
Autor: archiwum Radia Plus Łódź Ukryte życie parafii 3 czerwca 2024

Ukryte życie parafii 3 czerwca 2024

Piknik Caritas

Piknik dla wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas organizowany jest we wtorek, 4 czerwca, w parku na Zdrowiu. Piknik, jak co roku, związany jest z datą 1 czerwca, czyli z Dniem Dziecka. Na najmłodszych wolontariuszy Caritas czekają gry i zabawy, konkursy z nagrodami, popcorn czy hot-dogi. Wolontariusze wezmą także udział w biegu charytatywnym "Biegnijmy z pomocą". Każdy uczestnik biegu ma swojego darczyńcę, który deklaruje określoną kwotę za przebiegnięcie określonego dystansu. Pieniądze zebrane w ten sposób przeznaczone zostaną na zakup przyczepki rowerowej dla osoby niepełnosprawnej oraz ortezy dla dziesięciolatka.

Remont u ministrantów

Własnymi siłami ministranci z kościoła św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Zgierzu prowadzą remont swojej salki. W remont zaangażowani są wszyscy korzystający z pomieszczenia, zarówno dorośli, jak i młodsi. Ministranci proszą o pomoc, która może polegać na włączeniu się w prace remontowe, albo też na przekazaniu elementów wyposażenia. Mogą to być fotele czy pufy, stół albo szafki.

Taca na remont

Prawie 10 tys. zł przekazali podczas ostatniej tacy gospodarczej wierni z kościoła Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Koluszkach. Pieniądze są potrzebne ze względu na trwający remont domu parafialnego. W budynku ma być zmieniane pokrycie dachowe. Na razie parafia wymieniła już 18 okien na poddaszu w klatce schodowej.