Ukryte życie parafii 8 czerwca 2022 r.

2022-06-08 10:18
Ukryte życie parafii 8 czerwca 2022 r.
Autor: Parafia NMP Różańcowej w Pabianicach Ukryte życie parafii 8 czerwca 2022 r.

Ukryte życie parafii 8 czerwca 2022 r.

Grill dla bezdomnych

Niektórzy nie jedli kiełbasy z grilla od kilku lat. Niecodzienny posiłek zaproponowali w minioną niedzielę wolontariusze Zupy na Pietrynie, przygotowujący obiady dla osób bezdomnych i potrzebujących. Poza grillowaną kiełbasą była też karkówka, szaszłyki i kaszanki. Urozmaiceniem i dodatkiem do dań mięsnych były natomiast wata cukrowa i popcorn. Zupa na Pietrynie wydaje ciepłe posiłki w każdą niedzielę od godz. 16.00, przy łódzkiej katedrze.

Kandydaci do Seminarium

Od początku czerwca można umawiać się na indywidualne spotkania i rozmowy z przełożonymi Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. Rekrutacja rusza 6 lipca. Wtedy kandydaci muszą już dostarczyć komplet dokumentów i zdać podstawowy egzamin.

Święcenie pól

W uroczystej procesji ze sztandarem, niosąc ze sobą ołtarz polowy, przeszli wierni z kościoła Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w Pabianicach. W niedzielę 5 czerwca prowadzący parafię księża misjonarze święcili pola w pobliskim Bychlewie.

Nabór do asysty

Zgłoszenia chętnych do asysty parafialnej przyjmuje kościół Matki Bożej Zwycięskiej przy ul. Łąkowej w Łodzi. Potrzebni są dorośli, młodzież i dzieci. Do zadań członków asysty należy udział w procesjach i noszenie sztandarów, chorągwi, szarf i poduszki. Najbliższa, szczególnie uroczysta procesja, odbędzie się w uroczystość Bożego Ciała.