V Światowy Dzień Ubogich: abp Grzegorz Ryś ogłosił zbiórkę na aparat USG dla osób bezdomnych

2021-11-14 15:57
V Światowy Dzień Ubogich: abp Grzegorz Ryś ogłosił zbiórkę na aparat USG dla osób bezdomnych
Autor: Adam Kuźmicki V Światowy Dzień Ubogich: abp Grzegorz Ryś ogłosił zbiórkę na aparat USG dla osób bezdomnych

Zbiórkę na aparat do USG ogłosił abp łódzki Grzegorz Ryś. W niedzielę 14 listopada, w V Światowym Dniu Ubogich, metropolita łódzki poinformował o planach zakupu urządzenia podczas Mszy św. dla osób potrzebujących i bezdomnych w łódzkiej katedrze.

Urządzenie kosztuje 20 tys. zł. Jego zakup dla Caritas Archidiecezji Łódzkiej i wolontariuszy Ulicznej Misji Medycznej ma być sfinansowany z datków łodzian.

Przy okazji tego już V Dnia ubogich chcielibyśmy kupić, to mi tu napisano, bo ja sie na tym nie znam, mobilny aparat USG. Będą z tego aparatu korzystać medycy Ulicznej Misji Medycznej, będa pomagać wszystkim osobom w kryzysie bezdomności. Taki mobilny aparat USG kosztuje, ks. Andrzej [Partyka, dyr. Caritas w Łodzi] wie, a ja nie wiem... 20 tys. zł. Może nam się nie uda tego zebrać teraz zaraz. Można dokonywać wpłat na stronę, która się nazywa dobromat24.pl albo zwykłym przelewem na konto Caritas. Albo poprosimy naszych czterech kleryków, pierwszych z brzegu. Proszę iść do zakrystii, wziąć po koszyku, i proszę po dwóch stanąć przy drzwiach. Jakby ktoś chciał jeszcze dziś się dołożyć do tego mobilnego aparatu USG, to można to zrobić wychodząc z kościoła. Ja sie na pewno dołożę.

Po Mszy św. w łódzkiej katedrze na placu przy świątyni, gdzie zwykle działają Zupa na Pietrynie i Uliczna Misja Medyczna, stanęło miasteczko medyczne. ZOBACZ ZDJĘCIA! Była to już druga niedziela tej akcji, związana ze Światowym Dniem Ubogich. Jednocześnie do kościołów diecezji łódzkiej trafiły tytki charytatywne, do których zbierać można żywność albo drobną chemię domową. Dystrybuowane jest także kolejne wydanie przewodnika po Łodzi "Gdzie zjeść, spać, umyć się...".